Ako sa objednať na kliniku Mayo?

Ak sa chcete objednať na kliniku Mayo, navštívte www.MayoClinic.org a kliknite na položku „Požiadať o stretnutie“ v pravej časti stránky. Potom vyberte, či chcete navštíviť kampus Mayo v Minnesote, Arizone alebo na Floride. Akonáhle potvrdíte polohu, budete musieť poskytnúť niekoľko informácií o pacientovi vrátane vášho mena a dátumu narodenia, podrobností o poistení a zdravotného stavu. Po vyplnení formulára kliknite na „Odoslať žiadosť“ a počkajte, kým vás kontaktuje zástupca kliniky Mayo. Tipy, ako kontaktovať kliniku Mayo telefonicky a ako dlho budete pravdepodobne musieť čakať na stretnutie, čítajte ďalej!

Plánovanie schôdzok na klinike Mayo je čiastočne určené na základe potreby
Plánovanie schôdzok na klinike Mayo je čiastočne určené na základe potreby, pričom prednosť majú závažnejšie zdravotné stavy.

Viac ako 1 milión pacientov z Európy a 150 ďalších krajín navštívi každý rok kliniku Mayo, neziskovú skupinu pre lekársky výskum a prax s veľkými kampusmi v troch veľkých amerických metropolitných oblastiach (Rochester, Minnesota; Jacksonville, Florida; a Scottsdale/Phoenix, Arizona) a menšie kliniky rôznych špecializácií umiestnené na mnohých miestach v štyroch štátoch USA (Iowa, Georgia, Wisconsin a Minnesota). Vzhľadom na svoju povesť lekárskeho inštitútu svetovej triedy a skutočnosť, že pacienti často nepotrebujú odporúčanie, aby mohli navštíviť lekára, môže byť ťažké dohodnúť si stretnutie na klinike Mayo; v mnohých prípadoch musíte byť pripravení počkať niekoľko mesiacov.

Časť 1 z 2: získanie schôdzky

 1. 1
  Dohodnite si stretnutie online. Navštívte stránku http://mayoclinic.org a kliknite na položku „Požiadať o stretnutie“ v pravej časti stránky. Potom sa dostanete na stránku, kde môžete online požiadať o návštevu lekára.
  • Ak ste medzinárodný pacient a pokúšate sa požiadať o stretnutie online, najskôr budete musieť vybrať svoj jazyk zo zoznamu pod tlačidlom „Požiadať o stretnutie“ a postupovať podľa pokynov na nasledujúcich stránkach.
  • Oficiálnu žiadosť o schôdzku nepodávajte, kým sa neporozprávate so svojim poskytovateľom poistenia a lekárom primárnej starostlivosti.
 2. 2
  Vyberte lekársky areál. Tri hlavné centrá pre liečbu pacientov sa nachádzajú v: Rochester, Minnesota; Jacksonville, Florida; a Scottsdale, Arizona. Uvedomte si, že najlepšie umiestnenie pre vás nemusí byť nevyhnutne to, ktoré je vám geograficky najbližšie, pretože v niektorých oblastiach môžu chýbať určité špeciality.
  • Areál Rochester, Minnesota je vlajkovou loďou kliniky Mayo Clinic, ktorá ponúka najširšiu škálu služieb od najväčšieho počtu lekárov.
  • Vzhľadom na typicky chladné, drsné zimné poveternostné podmienky je v areáli Rochesteru v Minnesote menšia pravdepodobnosť, že bude počas zimnej sezóny zaneprázdnený než ostatné dva; môže to znamenať kratšiu čakaciu dobu.
 3. 3
  Poskytnite požadované informácie o pacientovi. Po výbere online umiestnenia kliniky Mayo budete požiadaní o poskytnutie informácií o potenciálnom pacientovi (či už ste to vy alebo váš priateľ alebo rodinný príslušník). Pri vypĺňaní tohto formulára určite uveďte čo najviac informácií; to urýchli proces plánovania schôdzok.
  • Pri vypĺňaní formulára s informáciami o pacientovi budete musieť mať ihneď k dispozícii relevantné informácie. To zahŕňa dátum narodenia, adresu, informácie o poistení a podrobnosti týkajúce sa zdravotného stavu pacienta.
  • Vyžadujú sa aj podporné informácie o testoch, röntgenovom žiarení alebo inej diagnostike.
  • Po vyplnení formulára kliknite na „Odoslať žiadosť“ v spodnej časti stránky.
  • Zástupca kliniky Mayo vás bude kontaktovať (spravidla do niekoľkých pracovných dní) s cieľom preskúmať ďalšie finančné a lekárske informácie predtým, ako vám bude ponúknutý termín.
 4. 4
  Zavolajte na majonézu. Je to alternatíva k naplánovaniu schôdzky online. Ak sa tak rozhodnete, budete musieť zavolať na konkrétne zariadenie, ktoré chcete navštíviť, pretože neexistuje žiadne centrálne miesto plánovania. Príslušné telefónne čísla pre vami zvolené miesto nájdete na internete.
  • Keď voláte, uistite sa, že máte pripravené všetky relevantné informácie o pacientovi vrátane informácií uvedených pre postup online plánovania.
  • Nie je viac alebo menej pravdepodobné, že získate stretnutie telefonovaním oproti plánovaniu online a čakacia doba je rovnaká.
 5. 5
  Buďte pripravení čakať. Čakacia doba na klinike Mayo môže byť až niekoľko mesiacov, ale bude závisieť od závažnosti vášho stavu a zaneprázdnenosti vybranou lokalitou. Medzitým pokračujte v návšteve lekára primárnej starostlivosti a kontaktujte kliniku Mayo, aby ste ich informovali o akýchkoľvek významných zmenách vo vašom stave.
  • Lekára možno budete môcť vidieť rýchlejšie, ak ste pacient „na prechádzke“; tieto čakacie lehoty môžu trvať aj týždeň alebo viac (v závislosti od počtu ľudí, ktorí zrušili objednávku, a od závažnosti vašej choroby).
  • Nečakajte na lekársku pomoc, ak ste vážne chorý. Ak sa váš stav počas čakania zhorší, navštívte lekára a požiadajte o odporúčanie Mayo, ak vám ešte nebol poskytnutý. Mohlo by to „urýchliť“ vaše stretnutie.
 6. 6
  Prineste si so sebou relevantné informácie. Hneď ako príde dátum schôdzky, uistite sa, že máte pri sebe dokumentovanú anamnézu a ďalšie súvisiace informácie. Lekári kliniky Mayo skontrolujú vašu anamnézu ako súčasť procesu diagnostiky a plánovania liečby
  • Do vašich záznamov by mali byť zahrnuté aj predchádzajúce röntgenové lúče, výsledky testov a všetky ďalšie relevantné informácie.
Ako získam termín na klinike Mayo bez zrušenia
Ako získam termín na klinike Mayo bez zrušenia?

Časť 2 z 2: dodržiavanie predbežných postupov

 1. 1
  Navštívte svojho lekára primárnej starostlivosti. Predtým, ako sa pokúsite naplánovať stretnutie s klinikou Mayo, mali by ste sa porozprávať so svojím lekárom a opýtať sa, či je pre váš stav potrebná špecializovaná starostlivosť. Lekári kliniky Mayo sú považovaní za jedných z najlepších na svete, ale spravidla sú odborníkmi v rôznych oblastiach medicíny. Váš stav môže lepšie zvládnuť všeobecný lekár.
  • Najprv sa opýtajte, či si myslíte, že by ste na svoj stav mohli potrebovať navštíviť odborníka. Ak vám lekár povedal „áno“, môžete sa jej opýtať, či by pre vás mohla byť klinika Mayo dobrou voľbou. Prípadne môžete urobiť vlastný prieskum, aby ste na to prišli.
 2. 2
  Navštívte webovú stránku kliniky mayo. Je to najlepší spôsob, ako získať všetky potrebné informácie pred vymenovaním. Skutočné plánovanie schôdzok môžete vykonať aj online, aj keď to nie je vaša jediná možnosť. Webovú stránku kliniky Mayo nájdete na http://mayoclinic.org.
  • Ak sú špeciálne služby pre vaše potreby dôležitejšie ako umiestnenie zariadenia, navštívte webové stránky kliniky Mayo a zistite, ktoré špeciality sa v ktorých zariadeniach spracúvajú.
 3. 3
  Posúďte svoju zdravotnú potrebu. Plánovanie schôdzok na klinike Mayo je čiastočne určené na základe potreby, pričom prednosť majú závažnejšie zdravotné stavy. Ak váš stav nie je vážny, má všeobecný charakter alebo ho môžu ľahko zvládnuť lekári v inom zariadení, možno budete musieť chvíľu počkať, kým vás uvidia.
  • Váš lekár primárnej starostlivosti je pravdepodobne v tejto situácii v lepšej pozícii ako vy; pred vážnymi rozhodnutiami o vašej zdravotnej starostlivosti je vždy najlepšie poradiť sa s lekárom.
  • Zvážte, či váš stav oprávňuje cestovať na ošetrenie do zariadenia Mayo Clinic. To môže byť časovo náročné a potenciálne drahé, preto by ste mali túto záležitosť brať vážne.
 4. 4
  Zistite, či potrebujete odporúčanie. Vzhľadom na extrémnu popularitu kliniky Mayo a vysokú kvalitu poskytovanej lekárskej starostlivosti sú ich zariadenia a lekári veľmi žiadaní. V niektorých prípadoch je na dohodnutie stretnutia potrebné odporučenie iného lekára. Klinika Mayo vás žiada, aby ste ich kontaktovali a pýtali sa, či budete potrebovať odporúčanie.
  • Hoci väčšina pacientov je schopná naplánovať si schôdzku sama, niektoré poisťovne vyžadujú, aby ste dostali odporúčanie lekára predtým, ako súhlasia s pokrytím vašej liečby na klinike Mayo. Kontaktujte svoju poisťovňu a zistite jej poistnú zmluvu.
  • Aj keď vaša poisťovňa nevyžaduje, aby ste dostali odporúčanie, niektoré špecializované oblasti v rámci kliniky May Clinic to môžu byť. To je dôvod, prečo je dôležité kontaktovať kliniku Mayo pred plánovaním schôdzky.
Ak sa chcete objednať na kliniku Mayo
Ak sa chcete objednať na kliniku Mayo, navštívte www.MayoClinic.org a kliknite na položku „Požiadať o stretnutie“ v pravej časti stránky.

Tipy

 • Klinika Mayo príležitostne prijíma návštevy, takže ak ste zúfalí na stretnutie a nachádzate sa relatívne blízko jedného z lekárskych areálov, táto možnosť môže stáť za vyskúšanie.
 • Zahraniční pacienti si môžu dohodnúť stretnutie telefonicky alebo online. Údaje o pacientovi uvedené online musia byť v súlade s údajmi vytlačenými v jeho pase a všetky informácie sú uvedené v angličtine.
Zástupca kliniky Mayo vás bude kontaktovať (spravidla do niekoľkých pracovných dní) s cieľom preskúmať
Zástupca kliniky Mayo vás bude kontaktovať (spravidla do niekoľkých pracovných dní) s cieľom preskúmať ďalšie finančné a lekárske informácie predtým, ako vám bude ponúknutý termín.

Varovania

 • S cieľom urýchliť liečbu nepreháňajte ani nevymýšľajte symptómy alebo stavy. Je to neetické a vytlačí jednotlivcov s vážnymi chorobami, ktorí potrebujú starostlivosť naliehavejšie ako vy. Okrem toho váš lekár, keď vás uvidí, zistí, že ste boli nečestné.
 • Absolvovanie procesov plánovania a čakania vám nezaručí stretnutie.

Otázky a odpovede

 • Prijíma klinika Mayo vstupné?
  Nie, musíte mať buď odporúčanie, alebo si rezervovať stretnutie sami online; Upozorňujeme, že vaše poistenie môže vyžadovať odporučenie lekára.
 • Čo mám robiť, ak mi 3 lekári povedali, že by mi odporučili ísť na kliniku Mayo, ale nevedia, ku ktorým lekárom by som mi odporučil návštevu?
  Počas prijímacieho procesu s vami urobia rozhovor, aby zistili, či jeden z ich lekárov má špeciálne skúsenosti s vašim konkrétnym problémom. Prax je veľmi spolupracujúca, takže ak váš prípad vyžaduje špeciálne schopnosti, jednoducho sa obrátite na iného lekára. Po vašej počiatočnej skúške tiež urobí skupinovú kontrolu prípadu a prediskutuje konkrétne podrobnosti vášho prípadu s viacerými odborníkmi, ktorí sa vyjadria. Budete mať výhodu niekoľkých odborníkov, ktorí vám poradia s liečbou.
 • Môžem si naplánovať video stretnutie s lekárom na klinike Mayo?
  Nie, ale majú spôsob, akým im môžete zavolať na telefón, alebo si môžete dohodnúť stretnutie online.
 • Berie Mayo Medicare a Tricare?
  Áno, klinika Mayo akceptuje oboje.
 • Môj manžel má karcinóm obličkových buniek. Ako si dohodneme stretnutie na klinike Mayo?
  Nechajte svojho lekára, aby vás odporučil.
 • Keď zavolám na neurologické oddelenie na klinike Mayo v Minnesote a poskytnem všetky svoje informácie, ako dlho bude trvať, kým sa mi ozvú s termínom?
  Mali by sa vám vrátiť do týždňa. Ak nie, zavolajte im späť.
 • Kam má môj lekár poslať odporúčanie?
  Záleží na najlepších klinikách, ktoré sú vám najbližšie, alebo na lekároch vo vašom okolí, ktorých poznáte/ sú krytí vašim poistením.
 • Kto nemá nárok na srdcovú abláciu?
  Ablácia srdca je pomerne zriedkavý postup a nie je preferovanou možnosťou liečby. Na klinike Mayo musíte mať diagnostikovanú arytmiu. Musíte mať tiež veľmi rizikový stav, anamnézu predchádzajúcich liekov, ktoré sa zvyčajne používajú na liečbu zlyhania vášho stavu (alebo spôsobujúceho drastické vedľajšie účinky) alebo zriedkavý typ arytmie, ktorá dobre reaguje na srdcovú abláciu.
 • Ako môžem nájsť lekára pre onkologickú kožnú rakovinu?
  Väčšina dermatológov je schopná liečiť rakovinu kože. Dermatológa vo svojom okolí môžete nájsť v adresári poskytovateľov svojej poisťovacej spoločnosti. Väčšina poisťovacích spoločností má online adresár, ku ktorému máte prístup.
 • Ktoré zariadenie Mayo Clinic lieči stafylokokové infekcie?
  Klinika infekčných chorôb alebo, ak je infekcia mierna, dermatologický tím.
Nezodpovedané otázky
 • Má klinika na majonézu v Arizone špecialistu na mycosis fungoide?
 • Môžem poslať svoje lekárske záznamy na kliniku Mayo na druhé stanovisko?
 • Ako získam termín na klinike Mayo bez zrušenia?
 • Môžem vidieť iného chirurga, ako prvého, ktorého som videl na klinike Mayo?
 • Berie klinika Mayo ľudí z celej spoločnosti?

Komentáre (11)

 • oknight
  Vedieť, aké kroky musím urobiť, mi ušetrí veľa času. Úprimne povedané, potrebujem všetku pomoc, ktorú môžem získať tak rýchlo, ako len môžem. Ďakujem.
 • adolfklocko
  Užitočné vedieť, ako začať proces schôdzky.
 • amueller
  Ďakujem, že ste mi v jednoduchom a jednoduchom postupe krok za krokom veľmi jasne objasnili, čo musím urobiť. Tiež ste mi dali malú nádej, keď som si skutočne myslel, že toto je koniec.
 • yostoran
  Dodalo mi to odvahu zavolať na stretnutie v pondelok. Tiež mi to dávalo nádej, že takto nebudem musieť žiť celý život.
 • zelenayovailja
  Môj lekár mi povedal, že klinika Mayo ma neuvidí, pretože miestni lekári vedia, čo je môj problém, len nenašli riešenie. Tento článok mi dal nádej, že je možné dohodnúť si stretnutie, a poskytol kroky, ako ho získať.
 • hleuschke
  Jednoduché pokyny vám do značnej miery pomôžu pochopiť, že musíte prevziať úlohu pri pomoci lekárom a spolupracovať. Najdôležitejšie je, že dávaš mne a druhým nádej, keď sme sa už takmer vzdali. Ďakujem, či mi to vyjde alebo nie.
 • kiehnkaylie
  Ukazuje proces podobný návšteve univerzity.
 • andy21
  Pomohlo to, ako si dohodnúť stretnutie.
 • xrutherford
  Dalo mi to dôveru, aby som mohol pokračovať v schôdzke.
 • hauer
  Predtým som sa pokúsil dohodnúť online stretnutie a nešlo to. Ďakujem.
 • williamsonhaile
  Informácie boli veľmi nápomocné. Môj stav nebol jasne popísaný, ale teraz viem viac. Stále si myslím, že ako 85-ročnému, nerezidentovi, by mi odmietli chirurgický zákrok. Všetky informácie, ktoré som čítal, boli veľmi poučné, ak nie strašidelné pre tohto seniora. Aspoň môžem žiť denne so znalosťou svojho ASH a dokážem identifikovať zmeny a prípadne sa o ne denne starať, a nie sa vydesiť, keď sa objaví symptóm. Po mnohých a mnohých rokoch viem o svojom popole všetko.
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako si vybrať pediatra?
 2. Ako sa vysporiadať so strachom z operácie?
 3. Ako vedieť, kedy navštíviť lekára o vašom kašli?
 4. Ako nájsť fyzického terapeuta?
 5. Ako si vybrať konzultanta NHS?
 6. Ako nájsť asistenta lekára?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail