Ako sa vžiť do kože iných ľudí?

Aby sme sa postavili do kože iných ľudí
Často sa od nás požaduje, aby sme sa postavili do kože iných ľudí.

Často sa od nás požaduje, aby sme sa postavili do kože iných ľudí. Toto je, samozrejme, požiadavka vidieť perspektívu zo strany druhého človeka, pokúsiť sa vcítiť do jeho pohľadu a vidieť veci tak, ako ich vidia. Je to taktika, ktorá vám má pomôcť porozumieť tomu, odkiaľ niekto pochádza, aj keď všetko, čo robí alebo hovorí, s vami súvisí alebo vo vás vyvoláva negatívny pocit. V konečnom dôsledku nejde o dohodu, ale o porozumenie tomu, čo druhého motivuje a núti, aby ste našli strednú cestu kompromisu, prijatia a možno aj priateľstva.

Kroky

 1. 1
  Počúvajte viac a hovorte menej. Počúvajte, keď s vami chce niekto diskutovať o ťažkej situácii. Uvedomte si, že mnoho ďalších ľudí okolo nich nemusí počúvať a to, čo hľadajú, je otvorený človek, ktorý má plné uši a nič nepovie, pokiaľ mu to nepovie.
  • Váš priateľ alebo niekto, koho sotva poznáte, niekedy potrebuje niekoho, s kým by sa mohol porozprávať. Najlepšie je počúvať, pretože niektorí ľudia o tom nechcú diskutovať tam a späť, niekedy jednoducho potrebujú, aby ľudia počúvali, to je všetko, počúvajte a nehovorte nič, pretože to môže byť citlivá téma alebo jednoducho nie. chcete úplný rozhovor.
 2. 2
  Počkajte, kým budete hovoriť. Akonáhle sa rozprávajú, opýtajte sa ich, či môžete niečo povedať, a potom povedzte, že máte pocit, že lepšie porozumiete tomu, odkiaľ prichádzajú, keď si vypočujete ich perspektívu. Nesnažte sa uzurpovať si ich spomienku na vec alebo sa snažte, aby to vyzeralo, že vaša vlastná skúsenosť je lepšia, horšia, silnejšia, hlbšia; namiesto toho uznajte, aké sú ich skúsenosti, a dajte jasne najavo, že ste počuli a že zostávate otvorení.
  • Ak sa vám to zdá vhodné, môžete povedať niečo v zmysle: „Cítim to s tebou. Nikto si nezaslúži, aby sa s ním tak zaobchádzalo.“ Alebo: „Som tu pre teba a je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Bolí by ma, keby so mnou niekto takto hovoril/urobil to aj mne. Som tu pre teba.“
  Môžete povedať niečo v zmysle
  Ak sa vám to zdá vhodné, môžete povedať niečo v zmysle: „Cítim s tebou.
 3. 3
  Vždy si pripomínajte, že každý musí čeliť výzvam; Skutočne existuje nádherné príslovie, ktoré hovorí: „Buďte láskaví, pretože každý, koho stretnete, bojuje v bitke, o ktorej nič neviete.“ Je to priznanie, že každý človek má v sebe niečo náročné, čo sa nedá vidieť z povrchu. Pridané k sociálnej požiadavke, aby ľudia boli tvrdí a nevyrovnávali sa s ťažkosťami, spôsobuje, že ľudia to dajú do fliaš a postavia sa na prvé miesto na verejnosti. To môže tiež viesť k tomu, že sa budete zdať tvrdohlavejší, ťažší alebo bezstarostnejší, to je skutočne tak, pretože všetko vyzerá tak, že sa zdá, že sa dokážete vyrovnať. Dajte ľuďom priestor, aby sklamali svoju obranu a dali šancu, aby ich strana príbehu bola vypočutá.
 4. 4
  Byť akceptujúci. Každý robí chyby; dejú sa veci, ktoré nie sú účelovo nesprávne, ale boli mimo kontroly osoby. Väčšina ľudí sa zo všetkých síl snaží robiť veci správnym spôsobom, prekonávať prekážky a byť dobrými ľuďmi. Niekedy je rozdiel obrátiť sa „na temnú stranu“ a prestať sa starať alebo zostať nádejný a pokračovať v úsilí, spočíva v momente, keď osoba, ako napríklad vy, vstúpi a povie: „To je v poriadku, bola to chyba, naučili ste sa a teraz budete môcť pokračovať.“ Takže keď nabudúce niekto prejde niečím strašným, najskôr sa zamyslite a už nikdy neposudzujte svoje chyby, pretože ich robí každý. Buďte vnímaví a počúvajte.

Tipy

 • Počúvajte viac, hovorte menej. Cítiť viac, menej súdiť.

Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako sa vyrovnať s netrpezlivými ľuďmi?
 2. Ako zachovať pokoj?
 3. Ako rozlišovať medzi autizmom a selektívnym mutizmom?
 4. Ako sa prirodzene usmievať?
 5. Ako si vybudovať dôveru tým, že sa postavíte svojmu strachu?
 6. Ako znovu získať dôveru?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail