Ako zabrániť odlupovaniu pokožky nechtov?

Ak máte problém so suchými, odlupujúcimi sa kožtičkami, vmasírujte si okolo nechtov na rukách domáci krém z pleťovej vody, olivového oleja a 3 - 4 kvapiek levanduľového oleja. Môžete tiež naniesť vazelínu alebo éterické oleje, ako je pomarančový alebo čajovníkový olej, na zjemnenie pokožky a zabránenie jej olupovaniu. Raz alebo dvakrát mesačne zatlačte svoje kožičky späť špicatou drevenou tyčinkou zvanou oranžová, aby ste im pomohli udržať zdravie. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií od nášho spoluautora kozmetológa, napríklad ako zabrániť suchej kutikule, čítajte ďalej!

Môžete tiež mať olupovanú alebo popraskanú pokožku v dôsledku príjmu príliš veľkého množstva vitamínu A
Môžete tiež mať olupovanú alebo popraskanú pokožku v dôsledku príjmu príliš veľkého množstva vitamínu A. Prečo sa mi pokožka olupuje z končekov prstov?

Suché, odlupujúce sa kutikuly môžu byť dosť bolestivé a vyzerajú nepekne. Našťastie je to jeden problém, ktorý môžete vyriešiť bez prílišného času alebo úsilia - musíte byť len pripravení dať svojim rukám trochu TLC. Svoje suché kutikuly môžete ošetriť pridaním vlhkosti a starostlivosťou o ne. Našťastie môžete zabrániť aj lúpaniu kutikuly!

Časť 1 z 3: Zvlhčovanie kutikuly

 1. 1
  Pripravte si domácu kúru na kožičku. Ak máte čas, môžete si pomocou niektorého krému na ruky a olejov vyrobiť doma skutočne efektívne ošetrenie kutikuly. Tu je postup:
  • V mikrovlnnej rúre zohrejte misku s 0,33 šálky krému na ruky, pár lepkov olivového oleja (alebo hroznového oleja, ak ho máte) a 3 - 4 kvapky levanduľového oleja (nájdete v obchode so zdravou výživou) na teplotu, ktorá je teplá, ale nie príliš horúca na dotyk.
  • Naneste veľké množstvo na každý necht a jemne vmasírujte do nechtov, nechtovej kožičky a okolitej pokožky, pričom každú z nich minútu alebo dve. Krém je mimoriadne vhodný pre vaše ruky (a nohy!) A udrží vaše kožičky jemné.
  • Tento domáci krém môžete uchovávať a znovu ohrievať až 3 dni v chladničke, ak ho skladujete vo fľaši z tmavého skla.
 2. 2
  Na rýchle a ľahké výsledky používajte olivový olej. Olivový olej je vynikajúci zvlhčovač, ktorý môžete použiť samotný na ošetrenie kožičiek. Naneste malé množstvo na každú kutikulu buď pomocou podložky prsta alebo navlhčeného vatového tampónu. Vmasírujte olej do každej kutikuly 1-2 minúty. Potom si nechajte olej vsiaknuť skôr, ako si umyjete ruky.
  • Môžete použiť rovnaký olivový olej, aký používate na varenie.
 3. 3
  Získajte ošetrenie horúcim voskom. Ak si to môžete dovoliť, investícia do ošetrenia horúcim voskom vo vašom miestnom nechtovom salóne dokáže zázraky na rukách, nechtoch aj nechtovej kožtičke.
  • Počas liečby horúcim voskom vám technik nanesie krém alebo olej na ruky. Potom vám natrú ruky roztaveným parafínovým voskom. Ihneď potom si oblečiete plastové rukavice a ruky založíte do rukavice bez prstov.
  • Po 10 až 15 minútach odstránite ruky z rukavice bez prstov a technik odstráni vosk. Pokožka vašich rúk a kutikuly zostanú jemné a pružné.
  • Je tiež možné kúpiť si súpravy na ošetrenie parafínovým voskom online, ktoré môžete použiť sami doma.
 4. 4
  Na utesnenie vlhkosti použite vazelínu. Aj keď to nie je zvlhčovač, vazelína utesňuje vašu prirodzenú vlhkosť a chráni pokožku pred prostredím. Môžete ho použiť aj na krém na ruky na utesnenie vlhkosti. Ropná vazelína zjemní vašu kožtičku a zabráni jej olupovaniu, ale bude tiež veľmi mastná. Predtým, ako niečo zjete alebo vypijete, dôkladne si umyte ruky.
  • Aj keď sa vazelína najlepšie používa s iným produktom, je to lacná alternatíva. Obrovskú vaňu získate za nízku cenu.
 5. 5
  Vyskúšajte éterické oleje. Esenciálne oleje môžu byť užitočné pri zvlhčovaní vašich nechtových kožičiek a zároveň skvele voňajú! Na zvlhčenie nechtov vyskúšajte jojobový olej, sezamový olej, citrónový éterický olej, levanduľový éterický olej, éterický olej z myrhy, éterický olej z kadidla, éterický olej z balzamovej jedle alebo zimozelený éterický olej. Môžete tiež použiť olej z čajovníkového oleja, aby ste mali nechty čisté a zabránili infekcii.
  • Väčšinou budete musieť svoje éterické oleje zriediť nosným olejom, pretože sú príliš koncentrované na to, aby sa mohli použiť priamo na vašu pokožku. Medzi vynikajúce nosné oleje patrí olivový olej, hroznový olej alebo kokosový olej.
 6. 6
  V okamihu použite trochu balzamu na pery. Ak ste na cestách a vaše kutikuly vás trápia, pozrite sa v taške na tyčinku balzamu na pery a skúste si ich trochu pretrieť. Malo by to poskytnúť dočasnú úľavu, kým sa vám do rúk nedostane krém na ruky.
Ropná vazelína zjemní vašu kožtičku
Ropná vazelína zjemní vašu kožtičku a zabráni jej olupovaniu, ale bude tiež veľmi mastná.

Časť 2 z 3: Starostlivosť o vaše kožičky

 1. 1
  Končeky prstov namočte do horúcej vody. Ruky si nechajte namočené v horúcej (nie vriacej) vode alebo sa dlho kúpte. To pomôže zjemniť kožičky a každú voľnú pokožku. Ak chcete, môžete do vody pridať čajovú lyžičku čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy alebo octu. To pomôže odlupovať každú odumretú pokožku.
 2. 2
  Zatlačte svoje kožičky späť pomocou oranžovej tyčinky. Po zmäkčení kutikuly by malo byť ľahké ich zatlačiť späť pomocou oranžovej tyčinky.
  • Oranžová tyčinka je malá drevená alebo kovová tyčinka, ktorá sa používa na zatlačenie kožičiek a čistenie pod nechtami. Dajú sa kúpiť lacno v drogérii, v obchode s kozmetickými potrebami alebo online.
  • Plochým koncom oranžovej tyčinky zatlačte kožičku späť. Snažte sa to robiť veľmi jemne - ak príliš zatlačíte, môžete si ublížiť a zhoršiť vám kožtičku!
  • Zatlačte kožičky späť, až kým na spodnej časti každého nechtu neuvidíte biely polmesiacový tvar (nazývaný lunula). Nerobte to viac ako raz alebo dvakrát mesačne, pretože kutikuly sú dosť citlivé.
  • Kovové alebo plastové oranžové tyčinky je potrebné po každom použití sterilizovať, zatiaľ čo drevené oranžové tyčinky treba vyhodiť.
 3. 3
  Nikdy si nestrihajte kožičku. Vaše kožičky sú dôležité - chránia rastovú matricu nechtov (časť, z ktorej nechty vyrastajú) tým, že bránia vnikaniu nečistôt alebo baktérií. Vo výsledku by ste sa mali zdržať strihania kožičiek a namiesto toho ich prepínať späť.
  • Strihaním nechtovej kožičky odstránite túto ochrannú vrstvu a vystavíte svoje nechty infekcii. To tiež robí pokožku kutikuly tvrdšou a náchylnejšou k štiepeniu a lúpaniu.
  • Nerobte si starosti s tým, aby vám kožičky opäť dorastali rýchlejšie - to je mýtus. Tempo ich rastu zostane rovnaké, aj keď prestanete rezať.
 4. 4
  Pravidelne zvlhčujte svoje kutikuly. Pravidelné zvlhčovanie nechtovej kožičky je jedným z najdôležitejších krokov, ako zabrániť jej olupovaniu. Mali by ste ich zvlhčovať najmenej dvakrát denne - raz ráno a raz v noci.
  • Nezabudnite, že vaše kutikuly sú vyrobené z pokožky (napriek ich hrubšej štruktúre) a každá pokožka musí byť zvlhčená, aby zostala hydratovaná a zabránila olupovaniu a odlupovaniu.
  • Počas dňa môžete použiť zvlhčovacie krémy na ruky, ktoré sa rýchlo vpijú a nezanechajú mastné ruky. V noci sa však môžete rozhodnúť pre hustejšiu krémovú alebo kutikulárnu masť pre intenzívnejšiu hydratáciu.
  • Po tom, ako si v noci zvlhčíte ruky a kožtičku, je dobré nosiť do postele bavlnené alebo vlnené rukavice. Zabráni sa tým odieraniu krému alebo masti o posteľnú bielizeň, zatiaľ čo extra teplo pomôže vašej pokožke hydratačný krém skutočne absorbovať. Ráno sa zobudíte so skutočne hebkými rukami a kutikulami!
 5. 5
  Ak sú vaše kutikuly popraskané a bolestivé, použite lokálnu antibakteriálnu masť. Ak je pokožka okolo nechtov na rukách popraskaná a podráždená, môžete mať malú infekciu. V takom prípade budete musieť infekciu vyčistiť skôr, ako sa pokožka začne hojiť.
  • Môžete to urobiť nanesením výdatnej vrstvy lokálnej antibakteriálnej masti (napríklad Neosporin) na kutikuly.
  • Po nanesení antibakteriálnej masti (ktorá je účinnejšia ako krémová verzia) by ste mali okolo každého postihnutého nechtu obaliť leukoplast.
  • Nechajte leukoplast cez noc a ráno nájdete svoje kutikuly, ktoré vyzerajú a cítia sa oveľa lepšie!
 6. 6
  Vedzte, kedy sa máte poradiť s lekárom. Ak sú vaše kožičky bolestivé, máte hnis alebo opuch alebo sa vám vytvárajú červené škvrny, môžete mať infekciu nazývanú paronychia. Ak máte podozrenie, že by to tak mohlo byť, vyhľadajte svojho lekára čo najskôr, pretože na odstránenie infekcie môže byť potrebné ošetrenie antibiotikami.
Potom je možné ostrihať ľubovoľnú voľnú (a bielu) odumretú kožu
Potom je možné ostrihať ľubovoľnú voľnú (a bielu) odumretú kožu, ale nikdy by sa nemala úplne odstrániť celá kutikula.

Časť 3 z 3: Prevencia suchých kožičiek

 1. 1
  Chráňte svoje ruky pred chladným počasím. Chladné počasie môže byť na vašich rukách veľmi suché, čo spôsobuje praskanie a lúpanie kutikuly.
  • Preto je dôležité venovať osobitnú pozornosť ochrane rúk v zime alebo kedykoľvek zažívate veľmi chladné počasie.
  • Keď ste vonku, vždy noste rukavice a nezabudnite nosiť v kabelke malý krém na ruky, ktorý môžete pravidelne nanášať.
 2. 2
  Prsty držte ďalej od úst. U ľudí, ktorí majú tendenciu hrýzť si nechty alebo si ohrýzať kožtičku, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa im okolo prstov objaví suchá, olupujúca sa pokožka, ako u tých, ktorí si ich nechytajú.
  • Existuje tiež riziko vzniku infekcie, pretože vaše ústa obsahujú baktérie, ktoré sa môžu ľahko prenášať na vaše nechty. Sliny tiež obsahujú enzýmy, ktoré rozkladajú pokožku, čo vedie k ďalšiemu vysušeniu.
  • Jedným z najefektívnejších opatrení, ktoré môžete podniknúť na zabránenie vysychania olupujúcich sa kožičiek, je prestať hrýzť a držať ruky ďalej od úst.
  • Aby ste si pomohli, môžete si kúpiť špeciálne masti so znechutenými nechtami. Vďaka nim vám chutia prsty tak dobre, že si to pred ďalším hryzením dvakrát rozmyslíte!
 3. 3
  Vyhýbajte sa sušiacim prostriedkom. Suché ruky môžu urýchliť praskanie a odlupovanie kutikuly, preto ich chráňte pred zbytočným vystavením sušiacim prostriedkom.
  • Pravidelné umývanie riadu v horúcej mydlovej vode môže veľmi vysušiť vaše ruky, preto si ich chráňte tak, že pri každom umývaní budete nosiť gumené rukavice.
  • Ak neradi nosíte rukavice, investujte aspoň do zvlhčovacieho mydla na riad určené na hydratáciu rúk pri umývaní. Keď budú vaše nechty mokré, uistite sa, že sú dôkladne vysušené.
  • Vyhnite sa odstraňovačom lakov na nechty na báze acetónu, pretože tieto sajú vlhkosť z vašich nechtov ako nikto. Mali by ste sa tiež pokúsiť obmedziť umývanie rúk na minimum, pretože častým umývaním sa z povrchu pokožky a nechtov odstraňujú dôležité prírodné oleje.
 4. 4
  Stravujte sa zdravo. Zdravá a vyvážená strava poskytne vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje pre zdravé vlasy, pokožku a nechty. Vaše kožičky budú vlhké a nechty budú rásť rýchlejšie. Jedzte veľa zeleniny a ovocia. Ak je to možné, vyberte si ekologické možnosti.
  • Aby ste si posilnili nechty, jedzte viac vajec, mandlí, jahôd, kuracieho mäsa, ľanového oleja, kokosového oleja, šošovice, melónu, papriky a celých zŕn.
 5. 5
  Zostaňte hydratovaní. Rovnako ako udržiavanie hydratácie udržuje vašu pokožku vlhkú, môže tiež pomôcť udržiavať vaše kožičky zdravé. Ak vypijete najmenej 8 pohárov vody denne, pomôže vám to zvlhčiť pokožku a zabrániť suchu.
  • Ak ste veľmi aktívni, pite viac vody!
  • Vezmite si so sebou opakovane použiteľnú fľašu s vodou, aby ste mohli ľahšie piť vodu na cestách.
 6. 6
  Vyberajte starostlivo svojich manikérov. Pri výbere nechtového technika pre manikúru a pedikúru buďte opatrní, pretože zle vykonaná manikúra môže spôsobiť viac škody ako úžitku.
  • Niektorí nechtoví technici môžu byť s vašimi nechtami a kutikulami veľmi drsní, čo môže mať za následok odlupovanie, praskanie a bolestivosť.
  • Ak sa váš nechtový technik pokúsi prestrihnúť vám nechtovú kožičku alebo sa ju pokúsi zatlačiť príliš dozadu, slušne ju požiadajte, aby prestala. Sú to vaše nechty, takže môžete rozhodnúť, čo sa s nimi stane.
  • Ak vám váš nechtový technik zastrihne kožičku a skončí sa bolesťou alebo infekciou, môže to byť dôsledok nesprávne sterilizovaného zariadenia. Ak sa tak stane, mali by ste zvážiť prechod na iný nechtový salón.

Tipy

 • Hľadajte zmeny v stave nechtov. Hrčky, biele čiary a nechty, ktoré sa náhle veľmi zhrubnú, sú indikátormi zdravotných problémov, niektoré sú vážnejšie ako iné.
 • Mnoho ľudí nevie o dôležitosti starostlivosti o nechty. Okrem udržiavania zdania sú nechty hlavným zdravotným ukazovateľom. Ak si nie ste istí, či je stav vašich nechtov normálny alebo či to môže naznačovať iné problémy, poraďte sa s lekárom.
 • Nefajčite cigarety. Vysúšajú celé vaše telo, hlavne pokožku.
 • Tiež musíte byť mimoriadne opatrní a čistiť svoje kutikuly.
 • Nikdy si nehryzte nechty alebo nechtovú kožičku, pretože by to mohlo vážne ublížiť.
 • Kokosový olej funguje dobre.
Vmasírujte si okolo nechtov na rukách domáci krém z pleťovej vody
Ak máte problém so suchými, olupujúcimi sa kutikulami, vmasírujte si okolo nechtov na rukách domáci krém z pleťovej vody, olivového oleja a 3 - 4 kvapiek levanduľového oleja.

Varovania

 • Určite si preskúmajte salóny, kam chodíte, aby ste si nechali urobiť nechty. Buďte klientom zdatným v oblasti služieb. Opýtajte sa, ako sa čistia náradie.
 • Kutikuly nikdy neodstraňujte úplne a nedovoľte, aby ich niekto úplne odstránil. V salónoch možno stále nájdete technikov na nechty, ktorí vám vytiahnu strihací riad alebo nožnice a začnú sa vám nabúrať do nechtovej kožičky. Toto je obrovské nie-nie! Dobrí technici by to mali vedieť lepšie a nikdy by ste nemali nikomu dovoliť, aby vám odstrihli všetky kožičky. Kutikuly by ste mali zatlačiť späť až po päťminútovom máčaní v horúcej vode. Potom je možné ostrihať ľubovoľnú voľnú (a bielu) odumretú kožu, ale nikdy by sa nemala úplne odstrániť celá kutikula. Ak k tomu dôjde a budete cítiť, že sú vaše nechty opuchnuté, začervenané alebo bolestivé, môžete dostať infekciu zo špinavých nástrojov. Strihanie nechtovej kožičky je nehygienické. To je tiež dôvod, prečo sa vaše kožičky na prvom mieste štiepia.

Otázky a odpovede

 • Ako vám môžem dorásť nechty?
  Snažte sa jesť kompletné bielkoviny, aby vaše telo malo to, čo potrebuje na svoj rast.
 • Koľkokrát môžem želé použiť za jeden deň?
  Používajte ho každý týždeň po celý týždeň a vaše kožičky a pokožka okolo nechtov by mali byť mäkké. Nezabudnite si po nasadení želé dať bavlnené rukavice na ruky. To tiež pomôže vašim nechtom rásť dlhšie a silnejšie.
 • Moje vlasy boli vždy mojou pýchou a radosťou. Myslel som si, že je to sakra zdravé, mohlo by to spôsobiť nejaké poškodenie bielidla. Mýlil som sa a teraz sa chcem rozplakať zakaždým, keď sa pozriem na vlasy alebo sa ich dotknem. Len neviem, čo mám robiť. Čo mám robiť, aby mi vlasy dorástli?
  Existuje mnoho spôsobov, ako rehydratovať vlasy, či už doma alebo v salóne. Spravidla sa liečim v salóne raz alebo dvakrát ročne (môžete urobiť viac, ak chcete, ale som študentom vysokej školy v rozpočte.) Používam tiež ošetrenie vlasov Hair-12-in-One po sprchovaní. Je to produkt, ktorý mi najviac vyhovuje, ale môžete vyskúšať rôzne produkty a nájsť to, čo vám vyhovuje.
 • Čo môžem použiť, ak nemám odstraňovač kutikuly?
  Kutikuly stále môžete zjemniť ponorením do vody na 5-10 minút.
 • Vlhčím každý deň, ale oblasť za mojou kutikulou sa stále bolestivo lúpe. Čo môžem urobiť?
  Najlepšie je vyhľadať lekára. Môžu určiť, prečo sa vaša kožtička olupuje, a ponúknuť vám ošetrenie.
 • Aký nedostatok vitamínov spôsobuje olupovanie pokožky?
  Nedostatok niacínu môže spôsobiť olupovanie kože. Môžete tiež mať olupovanú alebo popraskanú pokožku v dôsledku príjmu príliš veľkého množstva vitamínu A.
 • Som žena, ktorú už mnoho rokov trápia lámavé nechty. Dá sa nejako pomôcť?
  Najefektívnejším spôsobom, ako urobiť svoje vlasy, pokožku a nechty zdravšími, je zdravšie stravovanie. Stav vašich nechtov vám môže veľa napovedať o vašom celkovom zdraví. Čím viac ovocia, zeleniny a „dobrých tukov“ skonzumujete, tým lepšie budú vaše nechty.
 • Ako zabránite odlupovaniu nechtov?
  Uistite sa, že prijímate dostatok železa v strave. Taktiež sa vyhýbajte príliš drsnému alebo častému píleniu nechtov.
 • Prečo sa mi koža pod nechtami lúpe?
  Pokožka môže byť suchá alebo môže ísť o alergickú reakciu. Skúste naniesť nejaký balzam na pery alebo kokosový olej pre dlhotrvajúcu vodeodolnú vlhkosť.
 • Prečo sa mi pokožka odlupuje z končekov prstov?
  Môžu to byť staré mozoly, ktoré sa uvoľňujú. Môže to byť tiež reakcia na silné chemikálie. Je ťažké vedieť to bez ďalších informácií.
Nezodpovedané otázky
 • Ako liečite psoriázu nechtov?

Komentáre (26)

 • slobodajolana
  Veľmi pekné, veľmi mi to pomohlo. Musím vedieť, ako sa starať o moje ruky. Milujem to.
 • nkoepp
  To mi pomohlo naučiť sa toľko, čo je také ľahké, a nikdy predtým som o týchto veciach nepočul. Chlapci, ste veľmi nápomocní, ďakujem pekne!
 • tremblayangelit
  Ďakujem za radu, moje nechty ma skutočne stresovali. Chcem, aby moje nechty boli dlhé a pevné, dúfam, že to pomôže.
 • ianmoore
  Vyriešilo to moje problémy.
 • uvonrueden
  Moje kutikuly mi vždy praskajú a lúpu sa, takže tu ponúkané nápady určite vyskúšam.
 • umurazik
  Starostlivosť / funkcia kutikuly boli informatívne!! Vždy som mal problémy, ale som nadšený, že vyskúšam mimoriadnu starostlivosť a vlhkosť, aby som problém vyriešil!!
 • sscott
  Som zamilovaný do tejto webovej stránky. Je to najlepšie a som vďačný za všetky informácie.
 • dylan46
  Skvelé tipy! Mýtus o tom, ako mi nechtové kožičky dorastajú, spôsobil, že som ich musela pravidelne prerezávať, takže teraz prestanem rezať a ťahať a lúpať. Hrubé!
 • vfeest
  Užitočný článok.
 • aaronklocko
  Vždy som mala problémy s nechtovou kožtičkou, pretože si vždy umývam ruky alebo umývam riad. Tieto články mi určite pomohli s mojimi suchými, popraskanými kutikulami. Ďakujem!
 • phillipsisla
  Neuvedomil som si, koľko vecí robím zle svojim nechtovým kožičkám. Musím sa viac učiť. Na tomto webe budem pokračovať, ďakujem!
 • karen58
  Toto mi veľmi pomáha! Čeľusť mi stále klesala a išiel som „ako je tento autor taký dobrý?“ veľa krát. Ďakujem!
 • joel46
  Tipy na konci sa mi páčili! Boli skutočne poučné, ďakujem!
 • ikelly
  Veľmi mi to pomohlo. Vyriešilo to môj problém.
 • ikautzer
  Nevedeli ste, že by ste si nemali odrezať kožičku od pokožky! Vyskúšame niektoré zo zmäkčovacích tipov, ďakujeme!
 • trunolfsson
  Mám tvrdé, lúpajúce sa kožičky, ktoré si vždy lúpam a trhám. Strihám ich aj preto, lebo neznesiem, ako vyzerajú moje nechty. Teraz už viem, že môj problém je hlavne rezanie. Chystám sa na vašu radu, aby ste použili krém / odstraňovač kutikuly na oranžové tyčinky a prestali BITING!
 • bill15
  Moje kutikuly boli neustále suché a červené. Jedného dňa som bol na Pintereste a narazil som na tento článok. Moje kožičky boli od prečítania tohto článku zvlhčené a vynikajúce.
 • fialovavanesa
  Veľmi dobré informácie o nechtoch som nikdy nevedela.
 • scottamber
  Teraz si budem viac všímať znaky, ktoré mi nechty dávajú a pri umývaní riadu začnem nosiť rukavice!
 • qcarter
  Skvelé informácie.
 • enalindgren
  Veľa som sa naučil, tento článok bol veľmi nápomocný.
 • chelsie82
  Veľmi užitočné a úplné informácie. Ďakujem.
 • florencioondric
  Táto webová stránka je veľmi užitočná; velmi mi to pomohlo.
 • litajovaradomir
  Okolo nechtových kožičiek som mala pár zárezov. Po niekoľkých mesiacoch používania olivového oleja a hydratačného krému sa liečili a moje nechty vyzerali rozkošne. Mám skúsenosti so starostlivosťou o nechty a nebolo tam uvedené nič škodlivé. Milujem, ako sa spomínal aj jojobový olej!
 • pietro27
  Fungovalo to.
 • haluskabruno
  Dostal som veľa tipov, z ktorých niektoré som nikdy predtým nepočul a pre mňa je to super!
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako zmierniť bolesť v strede chrbta?
 2. Ako zmierniť rastúce bolesti?
 3. Ako docieliť, aby sa boľavé svaly cítili dobre?
 4. Ako diagnostikovať skoliózu dospelých?
 5. Ako posilniť zápästia?
 6. Ako namočiť boľavý sval?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail