Ako sa vyrovnať s mdlobami v škole?

Ako môžem zabrániť mdlobám
Ako môžem zabrániť mdlobám, keď sa mi točí hlava a je mi zle?

Takže ste v škole omdleli alebo ste omdleli? Ak sa v dôsledku toho cítite trápne, alebo chcete vedieť, ako sa s tým vysporiadať, keď sa to deje, čítajte ďalej.

Metóda 1 z 2: keď sa to deje

 1. 1
  Rozpoznať príznaky mdloby. Patria sem závraty, rozmazané videnie, nejasný sluch alebo zvonenie v ušiach, pocit horúčavy, nevoľnosť, podráždený žalúdok, potenie, únava, mravčenie v rukách, hyperventilácia, tunelové videnie, nestabilita a strach.
 2. 2
  Ak začnete pociťovať čokoľvek z toho, povedzte to svojmu učiteľovi alebo inému dospelému v blízkosti. Prípadne dajte vedieť priateľovi a nechajte ho, nech vám pomôže.
 3. 3
  Váš učiteľ by vás mal poslať do lekárskej miestnosti, kancelárie alebo k sestre (závisí od školy). Uistite sa, že ak váš učiteľ s vami niekoho nepošle, spýtajte sa. To platí najmä vtedy, ak cestou musíte stúpať alebo schádzať po schodoch. Ak by ste omdleli na schodisku, mohli by ste si vážne ublížiť
 4. 4
  Keď prídete k sestre, nehanbite sa odpovedať na jej otázky. Prvá vec, ktorú pravdepodobne urobí, je, že vám bude ležať. Možno to znie zvláštne, ale ona to už niekedy videla. Odpovedzte na všetky otázky, ktoré má, úprimne a neklamte. Príklad: Ak sa vás spýta, či ste mali raňajky, a nie, nehovorte, že ste to urobili, aby vás neučila.
 5. 5
  V prípade, že v triede skutočne upadnete do bezvedomia, nerozčuľujte sa. Ak sa na vás pozerajú ostatné deti, nebuďte v rozpakoch. Môžete sa s tým vyrovnať neskôr. Do tej doby o nich premýšľajte vo svojej pozícii.
 6. 6
  Pravdepodobne vás pošlú domov. Ak áno, a vaši rodičia kladú otázky, odpovedzte im úprimne.
 7. 7
  V prípade, že si ublížite alebo ak váš slabý ospravedlní návštevu nemocnice v sanitke, nebojte sa. Ostatné deti sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú starať o vaše zdravie ako o čokoľvek iné. Opäť na ne myslite vo svojej pozícii.
Ako sa môžem prestať starať o mdloby
Ako sa môžem prestať starať o mdloby, keď som na preplnenom mieste?

Metóda 2 z 2: Zahanbenie následkov

 1. 1
  Vráťte sa do školy čo najskôr. Napriek tomu, že pre vás môže byť najlepšie, ak máte 1 alebo 2 dni voľna na zotavenie, môže byť tiež ťažké vrátiť sa do rozpakov. Akonáhle budete fyzicky schopní, nie predtým, vráťte sa do školy.
 2. 2
  Zmeňte predmet, ak sa v rozhovore objavíte slabý. Stačí povedať: „Dobre, môžeme sa teraz porozprávať o (vložte zaujímavú vec)? To môže skutočne pomôcť odpútať pozornosť ľudí od toho, čo sa vám stalo.
 3. 3
  Napíšte svoje pocity. Možno vám pomôže, ak si svoje pocity napíšete na papier, do denníka atď. Potom sa ich pokúste vyriešiť. Ak sa cítite trápne, myslite na týchto ľudí, ktorým musíte vo svojej pozícii čeliť. Predstavte si ich, ako by ležali na zemi s očami sklopenými dozadu v hlave a vyzerali veľmi strašidelne. Ak máte strach z budúceho mdlôb, zvážte to, keď ste omdleli. Ak ste v horúcej triede omdleli a bolo vám teplo, požiadajte o otvorenie okna. Nebojte sa opýtať. Ak ste počas striedania období v halách omdleli, zvážte pár sekundové čakanie, aby ste zmeškali hlavný dav. Pokiaľ sa tým nestratíte na hodine. Nech už je váš negatívny pocit akýkoľvek, nájdite riešenie.
 4. 4
  Ak sa v tejto súvislosti cítite veľmi trápne, porozprávajte sa so svojimi rodičmi, učiteľom, poradcom alebo niekým iným, komu dôverujete. Ak o tom ľudia stále hovoria zhruba po mesiaci, môže to byť aj tak dobrý nápad. Ak vás vaši priatelia v tejto záležitosti uvádzajú do rozpakov, možno budete chcieť toto priateľstvo prehodnotiť. Ak vám robia hanbu, možno nie sú dobrými priateľmi.
 5. 5
  Ak je pre vás mdloba pravidelnou udalosťou, navštívte lekára. Len pre kontrolu.
Keď učiteľ ukazuje na tabuli krv alebo pitvu
Čo mám robiť, ak sa cítim zdravotne slabý, keď učiteľ ukazuje na tabuli krv alebo pitvu?

Tipy

 • Nenechajte sa poriadne zamotať do mdloby. V skutočnosti to môže spôsobiť, že znova omdlíte.
 • Ak sa vám točí hlava, dajte o tom vedieť svojmu učiteľovi, aby vás mohli dostať k sestre. Prevencia je vždy lepšia ako liečba.
 • Ak môžete, noste so sebou občerstvenie. Ak v škole viac ako dvakrát omdlíte, môže to byť dobrý nápad. Ak sa medzi menštruáciami alebo prestávkami necítite dobre, zjedzte občerstvenie. Udržujte ho malý, ako raňajkový bar. To tiež slúži svojmu účelu, keď nemáte čas na raňajky. Nejedzte to v triede.
 • Nebojte sa to povedať svojmu učiteľovi. Je lepšie im to povedať, keď sa vám trochu zatočí hlava, ako keď sa chystáte spadnúť.
 • Ak vám je zle, nebojte sa. Ak omdlievate, môžete zvracať. Nebojte sa, ak ste u sestry, ona všetko videla. Opäť sa nepracujte, alebo by ste mohli skutočne zvracať.
 • Ak sa cítite panicky, keď sa cítite mdlo, je to v poriadku. Skúste spomaliť dýchanie. To samo osebe môže prispieť k vašej slabosti.
 • Ak sa vám na hodine školského spevu stane mdlo, jednoducho si sadnite. Nepýtaj sa, sadni si. Ak sa vás učiteľ pýta, povedzte, že sa cítite mdlo. Takmer určite by si mali rozumieť.
 • Ak je vám horúco, nebojte sa. Ak je to možné, odstráňte si prepojku, sveter, atď. Ak máte slabú náladu, nepokúšajte sa to urobiť, mali by ste si sadnúť alebo ľahnúť.
 • Ak nemôžete ležať, sadnite si s hlavou medzi kolenami a dýchajte.

Varovania

 • Ak cítite najmenšiu slabosť, povedzte to svojmu učiteľovi. Bude to len horšie, ak nie.

Otázky a odpovede

 • Čo keď sa všetci budú stále pýtať, či som v poriadku, a chcem len, aby na incident zabudli?
  Povedzte im, že ste v poriadku, a ak sa o tom ešte necítite, mierne zmeňte tému. Nezabudnite, že budú mať obavy.
 • Ako môžem zabrániť mdlobám, keď sa mi točí hlava a je mi zle?
  Skúste si sadnúť na bezpečné miesto a dať si studený nápoj. Môžete sa tiež pokúsiť jesť nejaké jedlo, aby ste si vyrovnali hladinu cukru v krvi.
 • Môžem vynechať menštruáciu?
  Vaše hladiny by mohli klesnúť na minimum, čo by mohlo spôsobiť stratu vedomia, ale nie je to veľmi pravdepodobné.
 • Ako sa môžem prestať starať o mdloby, keď som na preplnenom mieste?
  To závisí od toho, či mdloby mávate kvôli hladine glukózy v krvi alebo len kvôli nervozite. Ak je to spôsobené vašou hladinou glukózy v krvi, určite si dajte po ruke nejaké sladkosti alebo müsli. Ak je to kvôli nervozite, skúste sa zamerať na niečo, čo vás upokojuje. Skúste v budúcnosti myslieť na niečo, na čo sa tešíte, ako napríklad rande s priateľom alebo výlet. Cvičenie hlbokých dychových cvičení je tiež skvelým spôsobom, ako ovládať úzkosť.
 • Čo mám robiť, ak sa cítim zdravotne slabý, keď učiteľ ukazuje na tabuli krv alebo pitvu?
  Zatvorte oči a/alebo požiadajte o návštevu sestry. Ak viete, že to pre vás bude problém, pred vyučovaním sa porozprávajte s učiteľom a vysvetlite mu situáciu. Môžu vás ospravedlniť z hodiny.
 • Pred pár dňami som raz upadol do bezvedomia a som v rozpakoch, pretože zrejme vyzerám naozaj strašidelne. Máte nápady, ako to prekonať? Bojím sa, že sa to stane znova.
  Skúste na to zabudnúť. Ak o tom ľudia hovoria, ignorujte ich. Je to niečo, čo nemôžete ovplyvniť, takže by ste sa za to nemali hanbiť. Mali by ste sa porozprávať so svojim lekárom a zistiť, prečo ste omdleli, aby ste dúfajme mohli zabrániť tomu, aby sa to opakovalo.
 • Mám 11 rokov, nízke množstvo železa a tiež prechádzam pubertou. Zvýši sa tým pravdepodobnosť, že omdlím?
  Áno, mnoho ľudí počas puberty pravdepodobne upadne do bezvedomia alebo sa im aspoň zatočí hlava, a najmä ženy. Najlepšie, čo môžete urobiť, je zaistiť dostatok železa, jesť stravu bohatú na komplexné sacharidy a pravidelne jesť (tri hlavné jedlá denne so zdravým občerstvením medzi raňajkami, obedom a večerou).
 • Čo mám robiť, ak niekto, koho poznám, náhodne odpadne?
  Otvorte mu golier a prineste ho do tieňa. Tiež pokropte tvár vodou.
 • Čo môžem urobiť, ak môj učiteľ nepustí študentov z miestnosti?
  Toto pravidlo sa pravdepodobne týka iba nepodstatných prekážok, ako je napúšťanie vody alebo chodenie na toaletu uprostred hodiny. Povedzte im svoju situáciu a pravdepodobne vám budú sympatickí.
 • V triede sa mi veľmi točila hlava a skoro som omdlel. Čo mám robiť v triede, ak sa cítim mdlo?
  Povedz to učiteľovi. Uistite sa, že sedíte vzpriamene. Ak je učiteľ zaneprázdnený, povedzte to svojim priateľom a ľuďom, ktorí sedia s vami. Môžu vám pomôcť získať pozornosť učiteľa. Uistite sa, že raňajkujete, pijete veľa vody a dodržiavate zdravú výživu. Ak máte sklon k nízkej hladine cukru v krvi a cítite sa mdlo, dajte si niečo sladké.

Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako vziať apikálny pulz?
 2. Ako držať diétu pre obete mŕtvice?
 3. Ako chodiť po mŕtvici?
 4. Ako obnoviť reč po mŕtvici?
 5. Ako pomôcť milovanej osobe zotaviť sa z mozgovej príhody?
 6. Ako si zlepšiť pamäť po mŕtvici?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail