Ako zvládnuť odmietnutie?

Ak chcete zvládnuť odmietnutie, začnite tým, že si dáte povolenie na rozrušenie a necháte si čas na spracovanie všetkého. Diskutujte o svojich pocitoch s dôveryhodným priateľom, členom rodiny alebo poradcom a pokúste sa vyhnúť používaniu sociálnych médií na zverejnenie svojich sťažností. Keď si urobíte čas na vyrovnanie sa s odmietnutím, urobte všetko pre to, aby ste to nechali ísť čo najskôr. Pamätajte si, že odmietnutie nie je osobné a nedefinuje vás. Tipy, ako postupovať od odmietnutia bez toho, aby ste sa nad tým nezdravo zaoberali, čítajte ďalej!

Ak chcete zvládnuť odmietnutie
Ak chcete zvládnuť odmietnutie, začnite tým, že si dáte povolenie na rozrušenie a necháte si čas na spracovanie všetkého.

Akýkoľvek druh odmietnutia, bez ohľadu na to, či je to láska, vaša kariéra, priatelia, návrh knihy alebo čokoľvek iné, nie je niečo, čo by malo mať vplyv na to, ako ste šťastní. Odmietnutie sa necíti dobre a niekedy sa zdá byť nevyspytateľné, ale nemalo by to byť niečo, čo by ste dovolili, aby vám vzalo šťastie z života. Realita života je taká, že odmietnutie bude jej súčasťou - môžu sa vyskytnúť prípady, keď vašu žiadosť o zamestnanie, žiadosť o rande alebo nápady na zmenu niekto, niekde odmietne. Je zdravým prístupom akceptovať, že odmietnutie je súčasťou života, a pripustiť, že v skutočnosti je dôležité nájsť spôsob, ako sa odraziť a skúsiť to znova.

Časť 1 z 3: Riešenie bezprostredných následkov

 1. 1
  Majte primerané obdobie smútku. Budete sa cítiť naštvaní z dôvodu odmietnutia, či už je to odmietnutím vášho rukopisu, myšlienkou odmietnutou v práci, odmietnutím potenciálneho romantického partnera. Môžete sa tým rozčuľovať a v skutočnosti je pre vás zdravé nechať si čas na spracovanie a smútok.
  • Uistite sa, že neprekračujete hranice a netrávite dni sedením vo svojom dome a topením sa vo svojej biede. Z dlhodobého hľadiska sa tým budete iba zhoršovať.

  Tip: Vyhraďte si nejaký čas na to, aby ste odmietnutie spracovali. Napríklad: ak si môžete vziať zvyšok dňa voľna, urobte to. Alebo ak ste v ten večer plánovali ísť von, zostaňte v hoteli a namiesto toho si pozrite film. Choďte na prechádzku po znepokojivom odmietnutí listu, alebo sa nechajte prebiť čokoládovým koláčom.

 2. 2
  Porozprávajte sa s dôveryhodným dospelým, napríklad s rodičom alebo učiteľom. To ale neznamená, že máte voľnosť, aby ste zakričali svoju bolesť z odmietnutia zo striech. Ľuďom (vášmu potenciálnemu vydavateľovi, dievčaťu, ktoré sa vám páčilo, vášmu šéfovi) to iba povie, že ste ufňukaná a dramatická a nezvládate život. Takže získajte dôveryhodného priateľa / člena rodiny alebo dvoch, a porozprávajte sa s nimi.
  • Priateľ, ktorého chceš, je ten, ktorý ti to povie na rovinu. Môžu vám pomôcť vyriešiť, čo sa stalo (ak niečo; niekedy nie sú veci, ktoré môžete zmeniť a mali by ste to nechať tak). Môžu sa tiež ubezpečiť, že zostanete na ceste so smútkom, aby ste sa nezačali topiť.
  • Vyhnite sa tomu, aby ste svoje sťažnosti vysielali na sociálne médiá. Internet nikdy nezabúda a keď sa pokúšate získať tú báječnú novú prácu, váš zamestnávateľ môže skontrolovať internet a zistiť, že odmietanie nezvládate dobre. Bez ohľadu na to, ako ste rozrušení alebo nahnevaní, jednoducho to nerobte.
  • Príliš sa nesťažujte. Opäť sa nechcete utápať v odmietnutí, inak sa prepracujete do stavu spravodlivej (alebo depresívnej) vášne. Nezačínajte svoje odmietnutie zakaždým, keď sa rozprávate so svojím priateľom. Ak si myslíte, že ste to prehnali, určite sa ich opýtajte: „Zdržiavam sa príliš nad týmto odmietnutím?“ Ak hovoria áno, prispôsobte sa tomu.
 3. 3
  Prijmite odmietnutie včas. Čím skôr odmietnutie prijmete a pokúsite sa od neho dostať ďalej, tým ľahšie budete mať čas. Bude to tiež znamenať, že sa nenecháte odmietnutiami v budúcnosti úplne vyrovnať.
  • Napríklad: ak nedostanete prácu, v ktorú ste skutočne dúfali, nechajte vhodný čas na rozrušenie a potom ho pustite. Je čas začať hľadať niečo iné alebo skúmať, čo by ste mohli do budúcnosti zmeniť. Je dobré mať na pamäti, že keď jedna vec nevyjde, zvyčajne bude slúžiť niečo iné a zvyčajne tak, ako ste nečakali.
 4. 4
  Neberte odmietnutie osobne. Pamätajte, že odmietnutie o vás ako o osobe nič nehovorí. Odmietnutie je súčasťou života a nie je to osobný útok. Z akéhokoľvek dôvodu vydavateľa, dievča, vášho šéfa, nezaujímala konkrétna vec.
  • Odmietnutie nie je vaša chyba, per se. Druhá osoba (alebo ľudia) odmietala niečo konkrétne, čo pre ňu nefungovalo. Odmietli žiadosť, nie vy.
  • Pamätajte si, že vás nemôžu odmietnuť ako osobu, pretože vás nepoznajú. Aj keď ste s niekým absolvovali niekoľko rande, neznamená to, že o vás vie všetko, a preto vás odmietajú ako osobu. Odmietajú situáciu, ktorá by im nevyhovovala. Rešpektuj to.
  • Napríklad: požiadali ste dievča, ktoré sa vám skutočne páčilo, a ona odpovedala „nie“. Znamená to, že ste bezcenní? Znamená to, že s vami nikdy nebude chcieť nikto randiť? Nie, samozrejme, že nie. Jednoducho ju táto požiadavka nezaujíma (z akéhokoľvek dôvodu; mohla by byť vo vzťahu, nemohla by mať záujem o randenie atď.).
 5. 5
  Urobte niečo iné. Po vhodnom čase smútenia musíte odísť z odmietnutia. Nevracajte sa ihneď k práci na tom, čo bolo odmietnuté, pretože odmietnutím budete stále bývať. Potrebujete na to malý priestor a čas.
  • Napríklad: povedzte, že ste odoslali nový rukopis vydavateľovi a bol odmietnutý. Potom, čo trochu smútite, prejdite na iný príbeh, alebo si dajte chvíľu na to, aby ste si vyskúšali iné písanie (vyskúšanie poézie alebo poviedok).
  • Robiť niečo zábavné môže byť úžasný spôsob, ako dostať svoju myseľ z odmietnutia a pomôcť vám sústrediť sa. Choďte tancovať, kúpte si tú novú knihu, ktorú ste naozaj chceli, urobte si víkend a choďte na pláž s priateľom.
  • Nemôžete dovoliť, aby odmietnutie zastavilo váš život, pretože budete mať v živote veľa prípadov odmietnutia (ako to robí každý). Tým, že idete ďalej vo svojom živote a robíte iné veci, nenecháte sa zničiť svojím odmietnutím.
„Zdržiavam sa príliš nad týmto odmietnutím?“
Ak si myslíte, že ste to prehnali, určite sa ich opýtajte: „Zdržiavam sa príliš nad týmto odmietnutím?“

Časť 2 z 3: Riešenie odmietnutia z dlhodobého hľadiska

 1. 1
  Znovu zarámujte odmietnutie. Pamätajte si, že odmietnutie nie je o vás ako o osobe, je načase svoje odmietnutie preformulovať na niečo iné. Ľudia, ktorí hovoria o „odmietnutí“, majú tendenciu brať odmietnutia horšie ako ľudia, ktorí odmietnutie pretvárajú na niečo, čo sa zameriava na samotnú situáciu, nie na nich.
  • Napríklad: Ak sa niekoho spýtate na rande a on odpovie nie, namiesto výrazu „odmietli ma“ povedzte „Povedali nie“. Týmto spôsobom nezaručujete odmietnutie ako niečo zlé, čo sa vás týka (koniec koncov vás neodmieta, hovorí nie pre váš návrh).
  • Niektoré ďalšie príklady spôsobov, ako preformulovať odmietnutie, sú „priateľstvo sa rozpadlo“ (namiesto toho, aby ťa priateľ odmietol), „nedostal som prácu“ (namiesto „odmietli moju žiadosť o zamestnanie “), „my mali rôzne priority “(namiesto„odmietli ma “).

  Tip: Jeden z najlepších na použitie je „nevyšlo to“, pretože odstráni vinu z nich aj z vás.

 2. 2
  Vedieť, kedy prestať. Keď niečo nefunguje, nemusí to vždy znamenať, že by ste sa mali vzdať, ale je dôležité si uvedomiť, kedy je čas to vzdať, a ísť ďalej. Často to nevzdať znamená prejsť z konkrétnej inštancie, ale skúsiť to znova vo všeobecnejšom zmysle.
  • Ak ste napríklad niekoho pozvali a on odpovedal, že nie, nevzdať sa znamená nevzdať sa myšlienky na nájdenie lásky. Prejdite od nich ďalej (nehonte ich, aby vám dali šancu), ale nevzdávajte sa žiadania iných ľudí.
  • Iný príklad: ak váš rukopis odmietne jeden vydavateľ, je dobré sa zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo pre nich nefungovalo, ale mali by ste to skúšať s inými vydavateľmi a agentmi.
  • Vždy pamätajte, že nemáte nárok na odpoveď „áno“. Pretože to neznehodnocuje vašu existenciu, aby bola odmietnutá, neobracajte to a vinte niekoho zo odmietnutia.
 3. 3
  Nedovoľte, aby ovládala vašu budúcnosť. Odmietnutie, ako už bolo povedané, je súčasťou života. Ak sa mu budete snažiť vyhnúť alebo sa v ňom budete zdržiavať, budete nešťastní. Musíte byť schopní akceptovať, že veci nie vždy fungujú tak, ako chcete, a to je v poriadku! To, že jedna vec nevyšla, neznamená, že ste neúspešní, alebo že nič nevyjde.
  • Každý prípad je jedinečný. Aj keď ten jeden chlap povedal na rande nie, neznamená to, že každý chlap, o ktorého máte záujem, odpovie nie. Teraz, ak začnete veriť, že budete vždy odmietnutí, urobíte to! Zakaždým sa nastavíte na zlyhanie.
  • Pokračujte vpred. Ak sa budete zaoberať minulými odmietnutiami, budete sa v minulosti topiť a nedovolí vám užiť si prítomnosť. Napríklad: ak stále myslíte na to, koľkokrát ste boli odmietnutí pre prácu, budete ťažko posielať životopisy a sledovať rôzne cesty.
 4. 4
  Použite ho na zlepšenie. Niekedy môže byť odmietnutie dôležitým budíčkom a môže vám pomôcť zlepšiť váš život. Vydavateľ mohol váš rukopis odmietnuť, pretože na svojom písaní stále musíte pracovať (nemusel byť publikovateľný, ale to neznamená, že publikovateľný nebude nikdy!).
  • Ak môžete, požiadajte osobu, ktorá vás odmietla, o spätnú väzbu o tom, prečo ju nezaujal. Napríklad: možno váš životopis nebol až na šnupavý tabak a namiesto toho, aby ste s chuťou odišli a povedali, že vás už nikdy nikto nezamestná, požiadate potenciálnu prácu, čo by ste mohli urobiť, aby ste sa zlepšili. Možno sa vám neozvú, ale ak áno, môžu vám ponúknuť cenný prehľad pre váš ďalší pokus.
  • Pokiaľ ide o vzťah, môžete sa opýtať, prečo nemajú záujem o stretnutie, ale mohlo by to byť niečo také jednoduché ako „ja vás tak jednoducho nevidím“. Nemôžete urobiť nič, aby ste zmenili názor, takže tu máme lekciu, ako sa správne vysporiadať s týmto nezáujmom a ako zostať pozitívni, pokiaľ ide o potenciál vzťahu vo vašom živote (aj keď to s touto osobou nie je!).
 5. 5
  Prestaňte sa tým zaoberať. Je čas nechať toto odmietnutie ísť. Už ste si dali čas na smútok, prehovorili ste to s dôveryhodným priateľom, dozvedeli ste sa z toho, čo môžete, a teraz to dávajte do minulosti. Čím viac sa tým budete zaoberať, tým bude väčšia a budete mať pocit, že nikdy nemôžete uspieť.

  Poznámka: Ak sa ocitnete skutočne a skutočne neschopní zbaviť sa odmietnutia, je vhodné vyhľadať odbornú pomoc. Niekedy sa myšlienkové vzorce („Nie som dosť dobrý“ atď.) Zakorenia vo vašej psychike a každé odmietnutie iba posilňuje upevnenie. Dobrý profesionál vám pomôže prekonať to.

Je načase svoje odmietnutie preformulovať na niečo iné
Pamätajte si, že odmietnutie nie je o vás ako o osobe, je načase svoje odmietnutie preformulovať na niečo iné.

Časť 3 z 3: Riešenie zamietnutia návrhu

 1. 1
  Pamätajte, že máte dovolené povedať „nie“. Pre veľa ľudí, najmä pre ženy, to môže byť ťažké. Nie ste však povinní povedať „áno“ niečomu, čo nechcete robiť. Samozrejme existujú výhrady; keď letuška povie „sadni si“, urobíš to.
  • Ak sa vás niekto spýta na rande a nechcete s ním ísť, môžete mu priamo povedať, že vás to jednoducho nezaujíma.
  • Ak váš priateľ naozaj chce ísť na výlet, ktorý nechcete robiť / nemôžete si ho dovoliť, nezničí im to svet, ak odmietnete!
 2. 2
  Buď priamy. Jeden z najlepších spôsobov, ako odmietnuť návrh, je byť čo najpriamejší. Nebuďte opatrní a nerozprávajte sa o tom. Priame neznamená rovnaké, aj keď niektorí to tak budú brať. Neexistuje žiadny spôsob, ako odmietnuť niečí návrh (čokoľvek: dátum, rukopis, práca) bez toho, aby ste sa trochu trápili.
  • Napríklad: niekto vás požiada a vy nemáte záujem. Povedzte: „Som skutočne polichotený, ale nemám z teba taký pocit.“ Ak neprijmú náznak, nahnevajte sa a povedzte im jednoznačne: „Nemám a nebudem mať záujem a skutočnosť, že ma nenecháte samého, vo mne vyvoláva ešte menšiu pravdepodobnosť, že sa niekedy budem zaujímať.“
  • Z druhého príkladu vyššie, keď váš priateľ navrhne cestu, povedzte: „Ďakujem, že si na mňa myslel! Naozaj si nemôžem dovoliť ísť na dovolenku, ani na víkend. Možno nabudúce.“ Týmto spôsobom nevylúčite možnosť budúcej zábavy, ale svojmu priateľovi priamo poviete, že nechcete ísť bez toho, aby ste povedali „možno“ a podobné veci.
 3. 3
  Uveďte konkrétne dôvody. Aj keď nie ste dlžní nikomu vysvetlenie, môže pomôcť osobe, ktorej návrh odmietate, ak máte konkrétny dôvod, prečo nemáte záujem. Ak existujú oblasti zlepšenia (najmä vo veciach, ako je rukopis alebo životopis), môžete ich spomenúť ako veci, na ktorých by sa dalo pracovať.
  • Pokiaľ ide o vzťahový vzťah, jednoducho im povedzte, že vás nezaujímajú a nemáte k nim taký pocit. Ak budú tlačiť z viacerých dôvodov, povedzte im, že príťažlivosť a láska nie sú veci, nad ktorými máte kontrolu a že musia prijať, že vás nezaujímajú.
  • Ak odmietate niečiu báseň zo svojho časopisu (a máte čas), vysvetlite, čo vám báseň nevyšla (štruktúra básne, klišé a pod.). Nemusíte hovoriť, že to bolo hrozné, ale môžete povedať, že to potrebovalo trochu práce, než bude publikovateľné.
 4. 4
  Urob to rýchlo. Tým, že odmietnutie urobíte čo najskôr, nenecháte emócie narastať a hnisať. Je to ako strhnúť leukoplast (použiť klišé). V čo najkratšom čase im vysvetlite, že návrh (výlet s priateľom, rande s niekým, rukopis osoby atď.) Na vás nefunguje.

  Tip: Čím rýchlejšie to urobíte, tým rýchlejšie sa z toho dostanú a využijú svoje skúsenosti na zlepšenie.

Že odmietnutie nezvládate dobre
Internet nikdy nezabudne a keď sa snažíte získať túto skvelú novú prácu, váš zamestnávateľ by mohol skontrolovať internet a zistiť, že odmietnutie nezvládate dobre.

Tipy

 • Nájdite spôsob, ako sa po odmietnutí uvoľniť. Niektorí ľudia sa obracajú na svoju vieru, iní na horúci kúpeľ a meditáciu. Nájdite spôsoby, ako si vyčistiť myseľ, prekonať zlé pocity a obnoviť rovnováhu.
 • Ak vás niekto odmietne z lásky, neznamená to, že by ste sa mali cítiť zle alebo sa cítiť zle. Znamená to len, že necítili príťažlivosť. A nemôžete to zmeniť.
 • To, že vám niekto povedal nie, neznamená, že na vás nevidí to dobré, takže sa radšej zamerajte na to, ako to zvládnuť, a radšej sa zamerajte na to dobré vo svojom vnútri.
 • Väčšina úspechov a prijatia sa týka tvrdej práce. Niekedy nie sme takí ochotní pripustiť si, že nás čaká ešte viac práce, kým nebudeme takí vyleštení, ako je potrebné. Buďte nadšení zo svojich šancí, ale buďte aj realistickí, že stále je potrebné určité učenie a skúsenosti. Vrhnite sa do toho, aby ste to dali do poriadku, a nie pchajte sa nad odmietnutím.
 • Ak po odmietnutí budete mať depresiu, vyhľadajte odbornú pomoc. Neobracajte sa k alkoholu alebo drogám, aj keď sa zdá, že krátkodobo pomáhajú. Z dlhodobého hľadiska to môžu byť extrémne deštruktívne sily.
 • Nebojte sa povedať nie, nič nie je horšie ako to, že vás niekto vedie a zbytočne strácate čas a emócie.
 • Ver v seba.
 • Ak vás niekto odmietne, neberte si to osobne! Mnohokrát v živote sa budete musieť vyrovnať so sklamaním.
 • Odmietnutie je oveľa lepšie, ako keby ste stratili čas. Odmietnutie vám umožňuje posunúť sa vpred. To, čo nechceš, je to, že ťa niekto vedie len preto, aby si strácal čas.
Aby ste zakričali svoju bolesť z odmietnutia zo striech
To ale neznamená, že máte voľnosť, aby ste zakričali svoju bolesť z odmietnutia zo striech.

Varovania

 • Ak odmietanie neustále prijímate mimoriadne osobne, zvážte rozhovor s poradcom alebo terapeutom - ak trpíte depresiou, úzkosťou alebo inými problémami s duševným zdravím, nemusíte mať potrebnú odolnosť na zvládanie pretrvávajúcich životných tlakov a potrebujete ďalšiu podporu. Nie je sa za čo hanbiť alebo sa báť - každý človek potrebuje v živote občas súcitného sprievodcu.
 • Ľudia vás nebudú vždy kontaktovať, keď požiadate o spätnú väzbu o odmietnutí. Taký je život - niekedy sú príliš zaneprázdnení, inokedy si nevedia rady, ako vysvetliť niečo spôsobom, ktorý nebude znieť príliš kriticky ani osobne. A niekedy sa naozaj nedajú obťažovať. Znovu to neberte osobne - vyskúšajte si, či nájdete niekoho iného, komu dôverujete a kto má čas porozprávať sa o tom, čo sa vám stalo, a pokúste sa zistiť, ako dosiahnuť v budúcnosti zlepšenie.

Otázky a odpovede

 • Je pravda, že nikdy nemôžem byť odmietnutý, ak sa nikdy nedostanem do pozície, v ktorej budem odmietnutý na prvom mieste?
  „Aby ste sa vyhli kritike, nič nehovorte, nič nerobte, ničte sa.“ To isté sa dá povedať o odmietnutí. Ak sa nikdy nedostanete do situácie, v ktorej by vás mohli odmietnuť, znamená to, že sa nikdy nedostanete do situácie, v ktorej by ste si našli priateľstvo alebo lásku, našli prácu alebo sa dostali na vysokú školu alebo skutočne dosiahli čokoľvek. pre seba.
 • Čo mám robiť, ak nie som dosť dobrý?
  Nikdy by ste nemali veriť, že „nie ste dosť dobrí“. Dostane vás to do zlého stavu mysle, na zraniteľnú pozíciu a potom začnete premýšľať o tom, ako by to mohlo dopadnúť zle. Tiež zvyšuje pravdepodobnosť, že pozvanie odmietnete, pretože druhá osoba sa cíti nepríjemne, trápne alebo dokonca odradená negatívnymi vibráciami, ktoré vydávate.
 • Čo ak vás odmietnutie poteší?
  To naznačuje, že sa vám uľaví, a nie bude šťastný. Znamená to, že ste si pravdepodobne neboli istí osobou alebo možnosťami vzťahu a že ste sa pravdepodobne pýtali, aby ste si boli istí, že vás táto osoba odstrčí, aby ste si záležitosť vyriešili vo svojej mysli. Ak ste boli skutočne na strane toho, že nechcete vzťah s touto osobou, teraz ste spokojní, že ste sa rozhodli správne, a cítite tak úľavu.
 • Čo keď je moja zamilovanosť mojím BFF?
  Mali by ste sa s nimi porozprávať o tom, ako sa cítite. Ak sa nebudú cítiť rovnako, priateľstvo sa s najväčšou pravdepodobnosťou obnoví. Len im nezabudnite povedať, že stále chcete byť priateľmi bez ohľadu na to, ako sa cítia.
 • Ako zvládam byť nenávidený?
  Choďte ďalej od situácie a milujte sa, pretože to je to, koho na konci dňa máte. Ľudia naplnení nenávisťou často nestoja za váš čas. Pamätajte, že každý jeden človek je nenávidený, dokonca aj tí, ktorí sa vám zdajú bez námahy sympatickí. Ale pre všetkých, ktorí by radšej nenávideli, existuje oveľa viac tých, ktorí ich majú skutočne radi a dokonca ich milujú - namiesto toho nájdite týchto ľudí.
 • Čo mám robiť, ak ten chlap, ktorého som pozval, o mne začne šepkať?
  Drž sa ďalej od toho chlapa a tyranov ignoruj. Musíte to striasť. Niekto, kto je nezrelý, ak nestojí za váš čas. Nehanbite sa, že ste ho pozvali: preukázali ste tým odvahu. Nie je to tvoja chyba, že nie je hodný tvojej úcty.
 • Čo mám robiť, ak sa so mnou dievča stretáva celú noc na večierku a teraz neprijíma moje hovory?
  Ak mám byť k vám úprimný, asi to ľutuje, alebo sa len chcela na noc zabaviť a nechce sa znova spájať. Nechaj to tak. Ak ste jej zavolali, má vaše číslo a môže sa s vami spojiť, ak sa rozhodne.
 • Čo robiť, ak ma odmietol, pretože si myslí, že o ňom nič neviem?
  Povedzte mu, že o ňom možno nič neviete, ale môžete ho spoznať, ak vám dá šancu.
 • Čo keby nepovedali nie, ale ani nepovedali áno?
  Nesnažte sa prísť na taký druh vecí. Len to zhoršuje situáciu a mohli by ste zažiť odmietnutie. Nechajte situáciu na pokoji a jednoducho prejdite na niečo iné.
 • Požiadal som svojho chiropraktika o film a on povedal, že nie. Vedel som, že povie nie, ale keď odmietol, nemohol som sa prestať cítiť ako blázon a rozplakal sa. Teraz neviem, ako ho znova vidieť. Čo mám robiť?
  Je dôležité si uvedomiť, že je nevhodné, aby profesionálny poskytovateľ služieb randil s klientom. Budete musieť prestať vidieť túto osobu ako svojho chiropraktika a potom sa vrátiť neskôr a opýtať sa tejto osoby, keď už nemáte profesionálny vzťah. V opačnom prípade to možno považovať za neetické, pretože na osobu poskytujúcu službu sa môže pozerať tak, že na vás má neprimeraný vplyv. Necíťte sa ako hlupák, konali ste podľa svojich skutočných pocitov a chiropraktik na vašu žiadosť reagoval eticky a primerane. Berte to ako zážitok z učenia. Aj keď by ste sa mohli hanbiť vrátiť, môže sa stať, že sa stanete niekým iným za svojho chiropraktika, ale uvedomte si, že mnoho profesionálov má túto skúsenosť a dokáže ju nechať plynúť a napriek tomu sa k vám ako ku klientovi správa láskavo.

Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako sa prestať báť odmietnutia?
 2. Ako niekoho pekne odmietnuť?
 3. Ako reagovať na duchov?
 4. Ako vyliečiť bolesť srdca?
 5. Ako sa vyrovnať s tým, že sa vám páči človek, ktorý vás znevažuje?
 6. Ako prijať odmietnutie?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail