Ako byť v poriadku?

AK nie ste v poriadku kvôli niečomu
POHYB ZAPNUTIA MÔŽE BYŤ OBTÍŽNY. AK nie ste v poriadku kvôli niečomu, čo sa vám stalo, je načase postaviť sa minulosti z minulosti a potom to nechať ísť.

Cítite sa stratení, naštvaní alebo ohromení? Pristupujete k tomu, že si vynútite úsmev a klamstvo, keď sa vás ľudia pýtajú, ako sa máte? Niekedy nemáte pocit, že by ste boli v poriadku. Môže to byť stresujúce, keď prežívate ťažké obdobie. Našťastie sa to môže časom zlepšiť a nemusíte sa tomu postaviť sami.

Metóda 1 z 3: Opustenie minulosti

Ako to ovplyvnilo vás a ostatných
Ako to ovplyvnilo vás a ostatných?

POHYB ZAPNUTIA MÔŽE BYŤ OBTÍŽNY. AK nie ste v poriadku kvôli niečomu, čo sa vám stalo, je načase sa konfrontovať s minulosťou a potom to nechať ísť.

 1. 1
  Zamyslite sa nad tým, čo sa stalo. Čo sa stalo a ako ste sa cítili? Ako to ovplyvnilo vás a ostatných? Aký je tu veľký problém-náročná časť, ktorá sťažuje prekonanie tejto konkrétnej pamäte?
  • Možno prídete na to, že písať o tom pomáha.
  • Ak bola udalosť obzvlášť traumatická, porozprávajte sa s poradcom, terapeutom alebo lekárom. Problémy s opustením minulosti môžu byť niekedy znakom porúch duševného zdravia, ako je akútna stresová porucha alebo komplexná PTSD. Sú liečiteľné a terapeut vám môže pomôcť naučiť sa nové zvládacie schopnosti.
 2. 2
  Doprajte si čas na váľanie. Dajte si teplý kúpeľ, jedzte zmrzlinu, pozerajte filmy a plačte. Skúste si určiť víkend, aby ste prežili svoje nešťastie. Zabaľte sa do prikrývok a doprajte si pohodlie. Niekedy stačí vypustiť všetky emócie a až potom sa môžete pohnúť ďalej.
  • Môže to trvať hodiny, dni, týždne alebo dokonca mesiace, v závislosti od toho, ako zlé sa vám to stalo.
  • Ak uviaznete v štádiu útlmu, niečo nie je v poriadku. Okamžite sa porozprávajte s poradcom alebo dôveryhodným dospelým, pretože sa môže stať, že sa to deje, ako sa zdá.
 3. 3
  Urobte niečo pekné pre niekoho, komu ublížite. Ak sú ochotní vás vidieť, dajte im darček, napíšte im milú poznámku alebo sa ospravedlňte osobne. Ak ste niečo pokazili, opýtajte sa, či môžete pomôcť s opravou. Môžete napraviť vzťahy a prekonať vinu tým, že budete láskaví k ľuďom, ktorým ste ublížili.
  • Rešpektujte ich hranice. Niekedy je najlepší spôsob, ako si pomôcť, vypočuť si slová „prosím, nechajte ma na pokoji“.
  • Opýtajte sa, ako im to môžete vynahradiť. Sústreďte sa na ich potreby, nie na svoju vinu.
 4. 4
  Uzavrite mier so svojou minulosťou. Vaša minulosť je vašou súčasťou a formovala to, kým ste. To, čomu ste čelili, bolo drsné a teraz ste silnejší človek. Uznanie, že je dôležité, aby ste sa na to mohli prestať sústrediť.
  • Uznajte, že ste v danej chvíli urobili to najlepšie, čo ste mohli.
 5. 5
  Symbolicky prejdite do svojho nového života. Znovu vyzdobte svoju izbu. Vystrihnite sa nový. Aktualizujte svoj šatník. Urobte pre vás niečo nervózne, ale stále sa na niečom môžete smiať, ak to zlyhá. Teraz ste prijali svoju minulosť, takže vás už nemôže strašiť a môžete ísť ďalej ako celý človek.
Niekedy nemáte pocit, že by ste boli v poriadku
Niekedy nemáte pocit, že by ste boli v poriadku.

Metóda 2 z 3: Byť v poriadku dlhodobo

 1. 1
  Sústreďte sa na to, aby ste boli sami sebou. Rovnako ako orchester pozostáva zo všetkých rôznych nástrojov, život je plný rôznych ľudí. Vaša jedinečnosť pridáva svetu hodnotu. Zmierte sa s tým, kým ste, a uznajte, že nemusíte meniť základné aspekty svojej identity.
  • Vaša rodová identita, rasa, sexuálna orientácia, zdravotné postihnutie, farba pleti, preferencie oblečenia a veľkosť sú platné. Aby ste získali základný rešpekt, nemali by ste ich musieť meniť (alebo skrývať).
  • Máte dovolené mať rád všetko, čo chcete. Nepočúvajte elitárov, ktorí hovoria, že je niečo „príliš dievčenské“, „príliš detinské“ alebo inak „nie je dosť dobré“.
 2. 2
  Uzmierte sa so svojimi chybami. Sebazdokonaľovanie je dobrá vec, ale rovnako tak aj uznanie, že ste v zásade človek. Možno nie je praktické alebo možné stále sa všetkým páčiť, neustále potláčať nervozitu alebo vybieliť svoju krivú postavu až na veľkosť 2. Prijmite, že nemôžete ovládať všetko a že je v poriadku mať chyby. Namiesto toho sa zameriavajú na to, čo je pod kontrolou, a nechať ísť odpočinku.
  • Je dovolené, aby ste niekedy urobili chyby. Každý to robí. Učte sa od nich a pokračujte.
  • Nie každý názor, sociálna správa alebo rada je platná.
  • Ľudia vás majú tendenciu súdiť menej, ako si myslíte.
 3. 3
  Vytvorte si denník vďačnosti. Vďační ľudia sú šťastní ľudia. Každý večer si zapíšte dve veci, za ktoré ste dnes vďační. Máte radosť z milých slov svojho priateľa, z vášho úžasného vedeckého projektu, z dnešného pekného počasia? Píšte do neho každý deň a budete sa cítiť pomaly ako šťastnejší človek.
 4. 4
  Vyrovnajte svoj život. Váš deň by nemal pozostávať hlavne z práce. Doprajte si dostatok času na koníčky, blízkych a na všeobecný relax. Vyhraďte si každý deň konkrétny čas, kedy môžete robiť niečo, čo vás baví.
  • Nastavte primeraný limit času stráveného prehliadaním webu, pretože to môže predbehnúť dôležitejšie veci, ako sú priatelia a koníčky.
 5. 5
  Riešite veľké problémy krok za krokom. Veľké úlohy môžu byť zdrvujúce a môžu spôsobiť paniku alebo zmrazenie. Namiesto toho urobte jednu malú časť úlohy: napíšte hrubý koncept jedného odseku, strávte 20 minút kalkuláciou alebo načrtnite obrys svojej prezentácie. To vám pomôže cítiť sa lepšie a po rozložení na kúsky sa úloha stane rozumnejšou.
  • Ak sa často cítite ohromení svojimi ťažkosťami, povedzte to svojmu lekárovi. Môžete mať úzkostnú poruchu, liečiteľný stav, ktorý môže ovplyvniť vašu schopnosť pracovať.
 6. 6
  Ovládnite umenie prestávky v štúdiu. Asi po hodine intenzívnej koncentrácie sa vaše neuróny unavia a prestanú tiež pracovať. Môžete to napraviť tým, že budete mať 5 minút na to, aby ste robili niečo iné: postavte sa a ponaťahujte sa, napite sa, porozprávajte sa s priateľom alebo urobte niečo zábavné. To pomôže zabrániť vyhoreniu. Keď si sadnete do práce, budete koncentrovanejší a produktívnejší.
 7. 7
  Tráviť čas vonku. Čerstvý vzduch a slnečné svetlo sú dôležité pre vaše fyzické a emocionálne zdravie. Niečo také jednoduché ako 10-minútová prechádzka po večeri každý deň vám môže výrazne pomôcť.
  • Skúste si postaviť basketbalový kôš a strieľať ho, keď ste v strese alebo potrebujete premýšľať.
  • Zoberte so sebou milovanú osobu na prechádzku po bloku, aby ste sa navzájom dobehli.
 8. 8
  Urobte pre seba niečo zmysluplné. Môže to byť vaša práca, príležitosť pre dobrovoľníka alebo vaše osobné vzťahy. Nájdite spôsob, ako pomôcť druhým. Keď robíte svet lepším, cítite sa aj vy lepšie.
  • Zvážte, ako môžete využiť svoje jedinečné schopnosti. Napríklad študentka inžinierstva by pravdepodobne nemohla dobre zvládnuť stavbu školy pre chudobné deti, ale mohla by pracovať na navrhovaní infraštruktúry alebo učiť deti o svojom odbore.
  • Každý má nejaký druh zručnosti. Možno ste dobrý v mentorovaní detí, predaji vecí a darovaní časti zisku alebo v práci na písaní, ktorá inšpiruje ostatných, aby robili dobré veci.
 9. 9
  Cvičte láskavosť. Pracujte na trpezlivosti a oslovovaní ostatných, ktorí majú zlé dni. Vykonávajte náhodné skutky láskavosti. Jemný a chápavý prístup k druhým vám pomôže cítiť sa dobre a budovať vzťahy.
Je v poriadku mať chyby
Prijmite, že nemôžete ovládať všetko a je v poriadku mať chyby.

Metóda 3 z 3: Buďte v poriadku

 1. 1
  Uvoľnite emócie. Nájdite si príležitosť byť sám, kde môžete plakať a uvoľniť svoje pocity. Nechajte sa praštiť do vankúšov do gauča a kričať do vankúšov. Zavolajte priateľovi, aby sa ventiloval, ak potrebujete.
 2. 2
  Nasledujúce dve minúty venujte upokojeniu. Sústreďte sa na svoje okolie, zhlboka sa nadýchnite a vyskúšajte niečo, čo vás upokojí.
  • Rozptýlenie: Počítajte podľa siedmich, uveďte toľko synoným pre slovo, ktoré vás napadne (napr. Láskavosť, súcit, starostlivosť atď.), Alebo pomenujte čo najviac hlavných miest.
  • Senzorické zážitky: Počúvajte hudbu, prezerajte si obrázky prírody alebo zvierat, dotknite sa niečoho jemného, voňajte príjemným mydlom alebo parfumom alebo jedzte jedlo, ktoré máte radi.
 3. 3
  Vytvorte si plán, ako prejdete nasledujúcu hodinu. Nebojte sa ničoho iného. Čo budeš robiť? Vyberte si niečo rozumné. Keď si naplánujete určený čas na prácu a vyhradený čas na relaxáciu, môžete sa cítiť menej znepokojení. Tu je niekoľko príkladov plánov.
  • Ďalšiu pol hodinu venujte kresleniu obrázkov a relaxácii. Potom urobte pol hodinu laboratórnej správy.
  • Vypracujte jeden odsek textu eseje. Potom sa dlho relaxujte.
  • Napíšte koncept toho, čo chcete povedať svojmu šéfovi. Potom prestaňte myslieť na konverzáciu a hrajte sa so svojimi mačkami.
 4. 4
  Urob niečo pre seba Doprajte si obľúbený koníček, pozvite blízkeho na film s vami alebo si choďte dať mrazený jogurt. Uznajte, že relaxácia je súčasťou prípravy a úspechu.
 5. 5
  Oslovte niekoho. Emocionálna podpora vám môže pomôcť prekonať vaše boje alebo aspoň veci trochu uľahčiť. Nebojte sa požiadať o pomoc alebo spoločnosť. Zaslúžiš si to.
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako sa cítiť dobre?
 2. Ako zabrániť duševnému zrúteniu?
 3. Ako si vytvoriť bezpečné miesto vo svojej mysli?
 4. Ako sa vysporiadať s Deja Vu?
 5. Ako sa cítiť sviežo?
 6. Ako hovoriť so svojim profesorom o vašom duševnom zdraví?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail