Ako cestovať s bolesťou chrbta?

Pretože príliš dlhé sedenie môže zhoršiť bolesť
Pohybujte sa počas cestovania, pretože príliš dlhé sedenie môže zhoršiť bolesť.

Ak máte chronické bolesti chrbta, cestovanie môže byť náročné. Dlhodobé sedenie a ťahanie batožiny môže bolesť chrbta ešte zhoršiť. Našťastie existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zvládli bolesti chrbta počas cestovania. Pracujte na sedení v pohodlnej polohe, aby ste zmiernili bolesť. Pohybujte sa počas cestovania, pretože príliš dlhé sedenie môže zhoršiť bolesť. Vykonajte predbežné opatrenia. Zbaľte si svetlo a vezmite si so sebou všetky potrebné lieky.

Metóda 1 z 3: Zostaňte v pohodlí pri sedení

 1. 1
  Popíjajte vodu počas cestovania. Zostať hydratovaný môže pomôcť zmierniť mnohé bolesti vrátane bolestí chrbta. Dehydratácia má za následok, že stuhnutosť kĺbov funguje. Uistite sa, že máte fľašu s vodou v aute alebo so sebou v lietadle.
  • V dňoch pred cestou by ste mali tiež urobiť hydratáciu prioritou. Ak vyrazíte na výlet dobre hydratovaní, pravdepodobne sa vyhnete bolestiam chrbta.
 2. 2
  Pri jazde správne sedte. To, ako sedíte, keď riadite, má veľký vplyv na pravdepodobnosť, že sa u vás vyskytnú bolesti chrbta. Sadnite si na operadlo a lopatky tlačte na sedadlo.
  • Dbajte na to, aby sa spodná časť chrbta mierne zakrivila dovnútra, ako to prirodzene robí.
  • Vaše kolená by mali byť buď na úrovni bokov alebo nižšie.
  • Udržujte svoje vnútorné jadro stiahnuté počas celej cesty. To ochráni vaše jadro pred oslabením, čo môže zabrániť bolestiam chrbta.
 3. 3
  Počas leteckej dopravy udržujte dobré držanie tela. Rozložte svoje telo rovnomerne na hmotnosť a chrbticu. To môže pomôcť predchádzať bolestiam chrbta pri dlhšom sedení v lietadle.
  • Chrbticu majte vystretú a zároveň zachovajte prirodzenú krivku spodnej časti chrbtice.
  • Roztiahnite strednú časť chrbta, aby ste mierne zdvihli hrudník.
  • Stlačte lopatky k sebe a zastrčením brady predĺžte zadnú časť krku.
  Aby ste zvládli bolesti chrbta počas cestovania
  Našťastie existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zvládli bolesti chrbta počas cestovania.
 4. 4
  Prineste si vlastnú podporu chrbta. Pri dlhšom sedení potrebuje spodná časť chrbta a krk mimoriadnu oporu. Sedadlá v automobiloch, vlakoch a lietadlách často neposkytujú dostatočnú podporu. Aby ste predišli bolestiam chrbta, prineste si vlastné zásoby.
  • Lumbálny vankúš, ktorý je špeciálnym vankúšom určeným na podporu krku a chrbta, si môžete kúpiť online alebo v obchode.
  • Ak ju nemáte, fungovať môže aj vyhrnutá deka, sveter alebo bunda.
  • Nafukovací vankúš, ktorý sa vám zmestí okolo krku, môže byť skvelým spôsobom, ako eliminovať namáhanie chrbta pri dlhšom sedení.

Metóda 2 z 3: Pohyb počas cestovania

 1. 1
  Noste prezuvky na topánkach. Topánky, ktoré nosíte na cesty, vám môžu pomôcť s chrbtom, najmä ak sa počas cesty budete veľa pohybovať. Nazúvacie topánky sú spravidla vašou najlepšou voľbou, najmä počas leteckej dopravy. Ľahko sa obúvajú a vyzúvajú, čím zabraňujú prehnutiu a vyzúvaniu obuvi, čo je zvyčajne potrebné urobiť na letiskovej ochranke.
  • Zaistite, aby mala vaša obuv aj adekvátnu oporu. Potrebujete topánky s miernym oblúkom, ktoré sa dajú ľahko nazúvať a vyzúvať.
 2. 2
  Dbajte na pravidelný pohyb. Každú hodinu sa pohybujte päť minút. Vďaka tomu budú vaše svaly aktívne, čím predídete bolesti. Nastavte si časovač na sledovanie času.
  • Ak šoférujete, potiahnite každých päť minút, aby ste sa mohli prejsť.
  • Ak ste, vstávajte každých päť minút, ak je to možné. Niekedy sa rozsvieti značka bezpečnostného pásu, čo znamená, že budete musieť zostať na svojom mieste.
 3. 3
  Opatrne zdvihnite batožinu. Zdvíhanie ťažkej batožiny môže spôsobiť alebo zhoršiť bolesť chrbta počas dlhej cesty. Pri zdvíhaní batožiny sa ohýbajte v kolenách a nie v chrbte. Otočte sa nohami nahor, než aby ste krútili spodnú časť chrbta.
  • S ťažkými predmetmi ich noste čo najbližšie k telu.
  • Udržujte svoju váhu rozloženú rovnomerne na oboch stranách tela.
  • Ak nosíte tašku cez rameno, pravidelne meňte, na ktorej strane ju nosíte.
  Zdvíhanie ťažkej batožiny môže spôsobiť alebo zhoršiť bolesť chrbta počas dlhej cesty
  Zdvíhanie ťažkej batožiny môže spôsobiť alebo zhoršiť bolesť chrbta počas dlhej cesty.
 4. 4
  Ak je to možné, požiadajte o pomoc pri premiestňovaní batožiny. Ak vás už bolí chrbát, zistite, či môžete získať pomoc pri zdvíhaní batožiny. Niektoré letiská a hotely môžu poskytnúť pomoc pri zdvíhaní batožiny. Môžete sa tiež pokúsiť spýtať sa ako spolucestujúci, ak máte problém zdvihnúť niečo do priestoru nad hlavou.
 5. 5
  Natiahnite sa. V lietadle sa postavte a natiahnite sa zhruba každú hodinu. Pri jazde sa znova a znova potiahnite. Ak ste cestujúci, pravidelne sa na svojom mieste naťahujte.
  • Ak sa chcete natiahnuť hamstring, ohnite sa v páse a nohy držte rovno. Skúste sa dotknúť prstov na nohách a držte pozíciu 30 až 45 sekúnd.
  • Ak sedíte, presuňte sa na okraj stoličky. Narovnajte nohu a pätu držte na podlahe. Posaďte sa rovno a zatlačte pupok smerom k stehnu a vyklenúť chrbát. Držte to 30 sekúnd.

Metóda 3 z 3: Plánovanie dopredu

 1. 1
  Zostaňte na vrchole pravidelného cvičenia. Na cestách by ste nemali zanedbávať pravidelnú cvičebnú rutinu. Aj keď ste na cestách zaneprázdnení, snažte sa cvičiť pravidelne. Vďaka tomu bude vaše telo po celú dobu cesty silné a zníži sa pravdepodobnosť bolesti chrbta.
 2. 2
  Požiadajte o sedadlo v uličke v lietadle. Aj keď mnoho ľudí počas jazdy lietadlom miluje pozeranie sa z okna, pre chrbát je lepšie sedieť v blízkosti uličky. Takto sa ľahko vstane, keď je to potrebné, čo vám umožní ľahko sa prejsť a ponaťahovať sa.
  Že sa u vás vyskytnú bolesti chrbta
  To, ako sedíte, keď riadite, má veľký vplyv na pravdepodobnosť, že sa u vás vyskytnú bolesti chrbta.
 3. 3
  Zabaľte si lieky Ak užívate akékoľvek lieky na chrbát, vždy si ich zbaľte pred cestou. Uistite sa, že máte svoje lieky v príručnej taške v lietadle pre prípad, že by sa vám zapísaná taška stratila.
  • Je dobré mať po ruke aj nejaké voľnopredajné lieky pre prípad, že by vám to lieky na predpis neuberali.
 4. 4
  Cestovné svetlo. Čím ľahšie zabalíte, tým lepšie. Preprava ťažkých predmetov po letisku alebo z hotelovej izby do hotelovej izby môže zhoršiť bolesť chrbta. Zbaľte si len to, čo potrebujete, a ťažšie položky, ako napríklad neohrabané topánky alebo hrubé knihy, nechajte za sebou.
 5. 5
  Rozhodnite sa pre batoh. Ruksaky a batohy sú pohodlné a majú ďalšiu výhodu v menšom namáhaní chrbta. Batoh majte radšej cez obidve ramená, než prehodený cez jedno alebo druhé rameno.
  • Hmotnosť batohu by nemala byť väčšia ako 10 až 20% z celkovej telesnej hmotnosti.
  ODBORNÁ TIP

  Náš odborník súhlasí: Ak sa chystáte cestovať a budete sa zaoberať bolesťami chrbta, zvážte použitie batohu s dvoma popruhmi, aby ste mohli váhu ľahko rozložiť na svoje telo. Tiež sa uistite, že batoh neváži viac ako 10 - 15% z vašej celkovej telesnej hmotnosti, aby ste zaistili, že nebude príliš ťažký. Môžete tiež použiť kufor, ktorý sa otáča, takže nenesiete váhu na chrbte.

Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako zostať zdravý na výletnej dovolenke?
 2. Ako zostať zdravý pri cestovaní v trópoch?
 3. Ako zostať zdravý na dovolenke?
 4. Ako cestovať s dieťaťom na hemodialýze?
 5. Ako zostať v bezpečí pri skúšaní lekárskej turistiky?
 6. Ako cestovať bez lepku?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail