Ako identifikovať spúšťacie potraviny?

Aby ste identifikovali spúšťacie potraviny
Aby ste identifikovali spúšťacie potraviny, musíte pochopiť, čo sú spúšťacie potraviny, pretože súvisia s určitými podmienkami.

Spúšťacie potraviny sú potraviny, ktoré u človeka vyvolávajú reakcie. Spúšťacie jedlo by napríklad mohlo spôsobiť, že budete jesť nadmerne alebo budete mať ťažkosti s trávením alebo bolesti hlavy.

Môžete začať identifikovať spúšťacie potraviny
Akonáhle viete, prečo jete, môžete začať identifikovať spúšťacie potraviny.

Identifikácia spúšťacích potravín môže byť nápomocná pri zmierňovaní určitých chorôb alebo pri odstraňovaní nadváhy. Akonáhle sú identifikované spúšťacie potraviny, dá sa im jednoduchšie vyhnúť, alebo prinajmenšom vám pomôžu začať vysvetľovať svoje správanie.

V tomto prípade sú spúšťacími potravinami nezdravé jedlá
V tomto prípade sú spúšťacími potravinami nezdravé jedlá, kvôli ktorým sa človek nekontrolovane stravuje.

Aby ste identifikovali spúšťacie potraviny, musíte pochopiť, čo sú spúšťacie potraviny, pretože súvisia s určitými podmienkami.

Metóda 1 z 2: Spúšťajte potraviny a chudnite

Spúšťacie potraviny nielenže spôsobujú
Spúšťacie potraviny nielenže spôsobujú, že človek toto jedlo jesť, ale tiež vedú k tomu, že človek v rovnakom časovom rámci konzumuje aj iné nezdravé jedlá.

Chudnutie je najobľúbenejším dôvodom na identifikáciu spúšťacích potravín. V tomto prípade sú spúšťacími potravinami nezdravé jedlá, kvôli ktorým sa človek nekontrolovane stravuje. Spúšťacie potraviny nielenže spôsobujú, že človek toto jedlo jesť, ale tiež vedú k tomu, že človek v rovnakom časovom rámci konzumuje aj iné nezdravé jedlá. Identifikácia týchto spúšťacích potravín a ich zníženie dostupnosti môže byť kľúčovým spôsobom, ako pomôcť pri chudnutí.

 1. 1
  Vedzte, prečo jete. Jete preto, že ste hladní, emocionálni alebo máte chuť? Spúšťacím jedlom je jedlo, ktoré jete bez akéhokoľvek dôvodu, ale zdá sa, že ho prestanete jesť. Akonáhle začnete jesť spúšťaciu potravu, budete pokračovať v jedení ďaleko za bodom plnosti (napr. Budete jesť Doritos a nebudete schopní prestať, kým nebude vrecko takmer prázdne alebo prázdne, a potom bezprostredne potom zjete zmrzlinový bar).
 2. 2
  Identifikujte spúšťače, ktoré jedia. Akonáhle viete, prečo jete, môžete začať identifikovať spúšťacie potraviny. Tieto potraviny spravidla obsahujú vysoké množstvo cukru, tuku a/alebo soli. Keď si všimnete, že jete jedlo, ktoré pre vás možno zaradiť medzi spúšťače, napíšte si ho, aby ste mali prehľad o tom, aké sú. Potom sa uistite, že ich nepridáte do ďalšieho zoznamu s potravinami.
 3. 3
  Identifikujte svoje spúšťacie polohy potravín. Nielenže vás konkrétne jedlo môže prinútiť k nekontrolovateľnému jedlu. Dávajte si pozor na to, či existujú určité miesta, ktoré vás stimulujú k jedlu viac, ako by vaše telo pohodlne chcelo prijať. Napríklad, keď idete do kina, je pre vás ťažké nemať pukance alebo škatuľové cukríky? Keď idete do svojej obľúbenej reštaurácie, automaticky preskočíte objednávku šalátu a namiesto toho si objednáte niečo vyprážané? Akonáhle identifikujete svoje spúšťacie polohy jedla, môžete si byť viac vedomí svojho správania a vedome sa rozhodovať, či sa chcete dostať do kompromitujúcich situácií stravovania. začať s. To neznamená, že nemôžete nikdy jesť vonku, ale učí vás to robiť si zdravý životný štýl, aj keď nemáte úplnú kontrolu nad tým, čo jete.
 4. 4
  Odstráňte spúšťacie potraviny z domu, kancelárie a/alebo auta. Akonáhle identifikujete potraviny, ktoré vás nútia jesť nadmerne, odstránenie z vášho života je najlepší spôsob, ako sa im vyhnúť. Môžete si všimnúť, že keď sa určitému času vyhýbate niektorým jedlám, už na vás nepôsobia rovnako a vaše úsilie o chudnutie ukáže výsledky.

Metóda 2 z 2: Porozumenie spúšťacím potravinám z iných zdravotných dôvodov

Niektoré potraviny môžu u osôb vyvolať určité reakcie, ktoré spôsobujú bolesť alebo nepohodlie. Nie je to to isté ako alergia na určité jedlo, ale skôr citlivosť. Bežné stavy, ktoré môžu niektoré potraviny vyvolať alebo zhoršiť, sú migréna, astma alebo syndróm dráždivého čreva. Tieto potraviny sú často jedinečné pre jednotlivca, aj keď môžu mať niektoré spoločné faktory, ktoré mnohých ľudí obťažujú. Identifikácia potravín, ktoré spôsobujú alebo zhoršujú bolesť alebo nepohodlie, môže byť nápomocná pri zmierňovaní problémov.

 1. 1
  Vytvorte si denník o jedle a jeden až dva týždne si zapisujte, čo jete a ako sa cítite. Toto identifikuje všetky opakujúce sa problémy. Môžete určiť, či je pri určitých potravinách trend, keď máte problém. Nezabudnite označiť potraviny, ktoré zdanlivo spôsobujú problémy.
 2. 2
  Identifikujte potraviny, ktoré zdanlivo spôsobujú príznaky alebo ich ešte zhoršujú. Keď si budete viesť denník niekoľko týždňov, mali by ste si vytvoriť zoznam všetkých potravín, ktoré zrejme spôsobujú problém, a vedome ich zo stravy vylúčiť. Je tiež dobré informovať svojho lekára o svojom objave v prípade, že tieto dodatočné informácie by mohli pomôcť zlepšiť vašu liečbu alebo vniesť viac svetla do vášho stavu.
 3. 3
  Vylúčte potraviny, ktoré zdanlivo spôsobujú problémy alebo ich ešte zhoršujú. Najlepšie je vylúčiť všetky potraviny, ktoré sa zdajú byť problémom, naraz, pokiaľ to neruší správnu výživu. Ak je pre vás veľa potravín, poraďte sa s lekárom predtým, ako ich vylúčite, aby ste predišli nedostatku živín. Váš lekár vám bude tiež môcť povedať, či niektoré z týchto potravín narúša vaše súčasné lieky, čo môže byť tiež príčinou vášho nepohodlia.
 4. 4
  Znovu zaraďte potraviny, ktoré boli vylúčené, späť do stravy. Najlepšie je počkať tri dni medzi zavedením ďalšej potraviny späť do stravy. Týmto spôsobom môžete presne vyhodnotiť, či konkrétne jedlo skutočne spôsobilo problém bez rušenia.
  • Pokračujte v písaní do svojho denníka potravín, aby ste to urobili, aby ste mali poznámky pre budúce použitie o tom, čo ste jedli a ako ste sa cítili.
  • Ak si do troch dní nevšimnete problémy, potom jedlo nie je spúšťačom a dá sa bezpečne jesť. Ak si všimnete problémov, je najlepšie sa tomuto jedlu v budúcnosti vyhnúť.

Tipy

 • Používanie denníka o jedle je skvelý spôsob, ako sledovať pokrok a jedlo.

Varovania

 • Ak máte zdravotný problém, pred začatím diéty sa poraďte so svojim lekárom. Ak vám ešte nebola diagnostikovaná diagnóza, vylúčenie potravín môže vašu diagnózu narušiť.
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako jesť menej bielkovín?
 2. Ako používať kyselinu fulvovú na zlepšenie zdravia?
 3. Ako sa vyhnúť rizikovým zmesiam doplnkov?
 4. Ako nakupovať prírodné doplnky?
 5. Ako nakupovať zdravotné doplnky online?
 6. Ako určiť mieru dezintegrácie doplnkov?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail