Ako zalepiť nohu pri plantárnej fasciitíde?

Ak chcete prilepiť nohu na plantárnu fasciitídu, začnite voľne omotaním športovej pásky okolo chodidla, ktoré sedí tesne za prstami na nohách. Potom si prilepte pásku okolo zadnej časti členka a späť hore k prstom na nohách, pričom koniec prilepte k páske omotanej okolo chodidla. Ďalej si prilepte pásku pod palec na nohe, omotajte ju diagonálne cez spodnú časť chodidla a okolo päty a priložte ju cez hornú časť chodidla k malíčku na nohe, pričom postup opakujte trikrát. Nakoniec pokryte spodnú časť chodidla pásikmi vodorovnej pásky. Ak sa chcete dozvedieť, ako zabrániť plantárnej fasciitíde, posuňte sa nadol!

Ak chcete prilepiť nohu na plantárnu fasciitídu
Ak chcete prilepiť nohu na plantárnu fasciitídu, začnite voľne omotaním športovej pásky okolo chodidla, ktoré sedí tesne za prstami na nohách.

Plantárna fasciitída je častou príčinou bolesti v päte a spodnej časti chodidla. Plantárna fascia, tiež nazývaná klenutá šľacha, je hrubý pás tkaniva, ktorý spája pätnú kosť s prstami. Môže sa roztrhnúť, natiahnuť alebo inak zraniť a zapáliť sa. Po zapálení sa tento stav nazýva plantárna fasciitída. Tejpovanie znižuje množstvo ďalších zranení a zápalov a dáva plantárnej fascii šancu na uzdravenie. Naučte sa zabaliť alebo natiahnuť nohu, ak máte plantárnu fasciitídu, aby ste mohli využiť výhody tejto možnosti liečby.

Metóda 1 z 3: použitie športovej pásky na liečbu plantárnej fasciitídy

 1. 1
  Zhromaždite svoje materiály. Pomocou tejto metódy potrebujete športovú pásku na podlepenie nohy. Rolky so športovou páskou dostanete v supermarketoch, supermarketoch alebo drogériách. Rola pásky z oxidu zinočnatého by mala trvať tri až päť obväzov.
  • Uistite sa, že keď použijete pásku, zabránite vzniku všetkých vrások na páske. To môže spôsobiť pľuzgiere alebo iné podráždenie.
  • Páska by mala byť mierne zabalená. Nechcete, aby vám páska príliš priliehala na nohu.
 2. 2
  Umyte si nohu. Predtým, ako si nohu nalepíte, zalepte ju. Neumývajte. To pomáha páske prilepiť sa k nohe pri aplikácii. Pred štartom sa uistite, že je vaša noha úplne suchá.
 3. 3
  Upevnite pásku. Ak chcete začať proces lepenia pásky, prilepte kúsok pásky okolo chodidla. Toto je oblasť tesne za prstami na nohe. Počas nahrávania sa uistite, že je vaša noha uvoľnená. Pásku zabaľte úplne dookola, aby bola v hornej a dolnej časti chodidla.
  • Ďalej omotajte kúsok pásky okolo zadnej časti členka. Páska by mala prechádzať okolo členka a po oboch stranách chodidla, kým sa nedostane do styku s páskou okolo chodidla. Prilepte dve časti pásky k sebe.
  • To by nemalo byť tesné. Páska by mala byť na nohách voľná a tento krok by ste mali dokončiť, kým je noha uvoľnená.
  • Vyhnite sa akýmkoľvek vráskam z pásky, aby ste zabránili tvorbe pľuzgierov.
  Prilepenie nohy na liečbu plantárnej fasciitídy môže zmierniť bolesť spojenú s plantárnou fasciitídou
  Prilepenie nohy na liečbu plantárnej fasciitídy môže zmierniť bolesť spojenú s plantárnou fasciitídou.
 4. 4
  Prekrížte nohu páskou. Prilepte jeden koniec pásky na nohu tesne pod palcom na nohe. Potom zalepte pásku šikmo cez spodnú časť chodidla. Omotajte pásku okolo pekla a potom ju prilepte diagonálne na druhú stranu spodnej časti chodidla. Vezmite koniec pod ružový prst.
  • V tomto mieste by ste mali mať na spodnej časti chodidla veľký X s páskou. Stred X by mal byť v strede chodidla.
  • Zaznamenávanie tohto X zopakujte ešte trikrát. To poskytuje podporu plantárnej fascii.
 5. 5
  Páska vodorovne. Posledným krokom tejpovania je zalepenie vodorovných čiar pozdĺž chodidla. Tieto horizontálne pásy pásky sa budú prekrývať, aby ste nevideli žiadne svoje chodidlo. Pokryjú celé dno vašej nohy od päty po kotvu, ktorá obieha klbko vašej nohy.
  • Na konci omotajte kúsok pásky znova okolo chodidla, vrátane hornej časti chodidla, aby ste získali oporu. Toto by mal byť jediný kus pásky na vrchu chodidla.
  • Nemusíte sa omotávať úplne okolo nohy. Namiesto toho roztrhnite každý kus pásky na okraji nohy a vytvorte niečo, čo vyzerá ako pásková topánka.
 6. 6
  Páska po celý deň. Páskujte chodidlá vždy, keď sa chystáte vykonávať veľa fyzických aktivít, napríklad pred cvičením alebo pred prácou.
  • Kineziológia páska by mala byť pohodlná a nemala by byť zložené na spodnej časti nôh.
  • Je v poriadku nechať pásku pôsobiť tri až päť dní, ale je lepšie kazetu meniť každý deň.
  • Je v poriadku, ak páska v sprche zvlhne.

Metóda 2 z 3: Použitie domácej nočnej dlahy na liečbu plantárnej fasciitídy

 1. 1
  Zhromaždite materiály. Na natiahnutie nohy budete potrebovať niekoľko predmetov. Budete potrebovať dlhú šnúrku alebo šnúrku. Budete tiež potrebovať upravenú ponožku.
  • Trubičková ponožka potrebuje šnúrku na obuv alebo pútko na stužku všitú do špičky ponožky a k hornej časti ponožky. Môžete to ľahko urobiť pomocou ihly a nite.
  Naučte sa zabaliť alebo natiahnuť nohu
  Naučte sa zabaliť alebo natiahnuť nohu, ak máte plantárnu fasciitídu, aby ste mohli využiť výhody tejto možnosti liečby.
 2. 2
  Posaďte sa do pohodlnej polohy. Ak chcete začať s naťahovaním chodidla, sadnite si do pohodlnej polohy. Možno budete chcieť položiť členok na opačné koleno. Nasaďte si ponožku na postihnutú nohu.
  • Uistite sa, že máte počas toho pokrčené prsty na nohách, aby ste sa čo najlepšie natiahli. Neťahajte ho však tak ďaleko, aby ste sa cítili bolestivo.
 3. 3
  Zaistite si natiahnutie chodidla. Jemne vytiahnite prsty na nohách smerom k hlave. Prsty na nohách majte vystreté, aby ste cítili predĺženie v nohe. Cez každé očko na trubičkovej ponožke prevlečte šnúrku alebo kúsok stužky, ktorú máte. Mali by ste cítiť jemné natiahnutie a nemali by ste cítiť žiadnu bolesť.
  • Zaviažte si šnúrku od topánok alebo stužku tak, aby noha zostala v natiahnutej polohe, prsty na nohách smerovali k tvári. Mali by ste tiež cítiť určité napätie v lýtku.
  • Dávajte pozor, aby ste šľachu nepretiahli.
 4. 4
  V noci buďte opatrní. Buďte opatrní, keď z akéhokoľvek dôvodu vstanete z postele v noci. Buďte tiež opatrní, keď sa ráno zobudíte. Predtým, ako vstanete z postele, rozviažte alebo uvoľnite šnúrku od topánok alebo stužku. Znovu uviažte, keď sa vrátite do postele.
  • Natiahnutie nohy v noci pomáha uvoľniť alebo predĺžiť skrátenú plantárnu fasciu.

Metóda 3 z 3: Porozumenie plantárnej fasciitíde

 1. 1
  Pochopte dôležitosť tejpovania alebo natiahnutia nohy. Prilepenie nohy na liečbu plantárnej fasciitídy môže zmierniť bolesť spojenú s plantárnou fasciitídou. Pomáha podporovať vašu nohu, keď sa venujete fyzickej aktivite, aby ste znížili napätie. Môže tiež pomôcť minimalizovať stres a zápaly.
  • Udržiavanie vystretej nohy pomôže nohe uvoľniť sa a uzdraviť sa v predĺženej polohe, aby sa v noci neskracovalo. Hlavným cieľom pri tejpovaní nohy je udržať nohu pokrčenú, prsty na nohách smerovať alebo ťahať k hlave, až kým nepocítite natiahnutie spodnej časti chodidla. Uistite sa, že v nohe cítite iba jemné natiahnutie.
  Kým sa nedostane do styku s páskou okolo chodidla
  Páska by mala prechádzať okolo členka a po oboch stranách chodidla, kým sa nedostane do styku s páskou okolo chodidla.
 2. 2
  Rozpoznať príznaky plantárnej fasciitídy. Príznaky môžete začať vnímať vtedy, keď cítite bolesť pod pätou alebo v klenbe chodidla. K tomu často dochádza, keď sa ráno postavíte alebo po dlhšom odpočívaní nôh. Po nejakom čase chôdze bolesť klesá.
  • Bolesť môžete pociťovať po dlhom státí, fyzickej aktivite, behaní alebo sedení. Bolesť je mnohokrát cítiť pri cvičení.
  • Bolesť je zvyčajne popisovaná ako bodavá, ale môže byť tiež opísaná ako bolesť alebo pálenie.
 3. 3
  Zoznámte sa s príčinami plantárnej fasciitídy. Plantárna fascia nesie všetku svoju váhu a bol popisovaný ako druh Tetiva podpore klenby chodidla. Čokoľvek, čo spôsobuje zvýšené napätie v tejto oblasti chodidla, môže spôsobiť plantárnu fasciitídu. Plantárna fasciitída sa môže vyskytnúť, keď sa plantárna fascia stiahne, skráti alebo sa zapáli. Príčiny zahŕňajú:
  • Obezita
  • Obuv, ktorá nedostatočne podopiera klenbu alebo nesedí
  • Preťaženie kvôli fyzickej aktivite, ako je beh, skákanie alebo beh
  • Artritída
  • Cukrovka
  • Existujúce problémy s nohami, ako sú ploché nohy alebo vysoké klenby
  • Abnormálna chôdza a spôsob chôdze
  • Prílišná chôdza naboso po tvrdom povrchu
  • Dekondicionovanie
  • Pretrénovanie

Otázky a odpovede

 • Môžete páskovať obe nohy súčasne?
  Áno, môžete oblepiť obidve chodidlá súčasne. Na trhu je tiež niekoľko možností kompresných ponožiek na plantárnu fasciitídu, ktoré fungujú podobne ako tejpovanie, ale môžu byť pohodlnejšie na časté používanie.

Komentáre (1)

 • fkocurova
  Tapovanie nohy vizuálnymi pomôckami mi veľmi pomohlo!
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako zabrániť vyvrtnutiu kolena?
 2. Ako si vyrobiť záves na ruku?
 3. Ako posilniť boky cvičením?
 4. Ako zabrániť výmene bedrového kĺbu?
 5. Ako robiť nárazy bokov?
 6. Ako pestovať boky cvičením?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail