Ako cvičiť kancelársku jogu?

Dnešný profesionálny život v kancelárii je obzvlášť vystavený tlaku - neľútostný hluk
Dnešný profesionálny život v kancelárii je obzvlášť vystavený tlaku - neľútostný hluk, neustále sedenie, veľa prestávok a naliehavé termíny - to všetko spôsobuje stres a napätie.

Dnešný profesionálny život v kancelárii je obzvlášť vystavený tlaku - neľútostný hluk, neustále sedenie, veľa prestávok a naliehavé termíny - to všetko spôsobuje stres a napätie. Aj keď môžete snívať o definitívnom úteku, realistickejším prístupom je nájsť spôsoby, ako sa vyrovnať so stresom a uľahčiť vám pocit šťastia na pracovisku. A jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je vykonávať kancelársku jogu, spôsob, ako si udržať zdravie a zvýšiť vnútorné šťastie, a to všetko v kancelárii.

Poznámka: Tento článok predpokladá, že sedíte pri stole.

Kroky

 1. 1
  Spojte ruky. Otočte dlane nahor a otočte ich von. Potom si pohodlne natiahnite ruky nad hlavu. Držte ruky nad hlavou a niekoľkokrát zhlboka dýchajte, vdychujte a vydychujte.
 2. 2
  Natiahnite pravú a ľavú stranu tela. Naďalej držte ruky nad hlavou. Niekoľkokrát dýchajte a naťahujte každú stranu tela.
 3. 3
  Naďalej držte vystreté ruky nad hlavou. Jemne otočte chrbticu niekoľkokrát doprava, potom doľava.
 4. 4
  Položte ruky na plecia. Energicky krúžte v lakťoch. Cítite, ako dobre to robí - pomôže to zmierniť napätie v ramenách a krku. Vytvorte malé aj veľké kruhy.
 5. 5
  Položte ruky na nohy. Natiahnite hlavu dozadu, najskôr na pravú stranu, potom na ľavú stranu. Nechajte hlavu visieť dopredu. Zakaždým jemne dýchajte, vdychujte a rytmicky vydychujte.
 6. 6
  Jemne si pretrite oči a tvár, aby ste znova videli jasne. Vizualizujte farbu hojenia (napríklad purpurovú alebo modrú). Vizualizujte si masáž tejto farby od hlavy po päty po tele.
  • Akú máte dnes liečivú farbu? Názov svojej farby si predstavte ako mantru: „oranžová, modrá, zlatá, ružová...“.
  • Potom si predstavte, ako sa ukloníte a budete trieť o zem.
 7. 7
  Dajte si ruky do lona. Zamyslite sa nad mantrou: "Vo zvyšku som Budha (Shiva, bohyňa). Vo zvyšku žijem. Idem cestou odpočinku." Potom pohnite rukou v požehnaní a myslite: „Posielam svetlo na (meno). Nech sú všetci ľudia šťastní. Nech je svet šťastný.“
 8. 8
  Utrite si chodidlá o zem. Predstavte si seba ako strom s koreňmi, kmeňom, listami a korunou. Potom premýšľajte ako mantru: „Strom“. Nechajte korene rásť hlboko do zeme a myslite na svoju mantru, kým nebudete v zemi dobre zakorenení. Lietadlo letí, sedí na strome a dáva vám kladnú vetu. Aký je tvoj vták? Čo ti hovorí?
Dlhodobo poškodzuje svoje zdravie
Osoba, ktorá je neustále vo veľkom strese, dlhodobo poškodzuje svoje zdravie a vnútorné šťastie.

Tipy

 • Keďže na vás na pracovisku prichádza množstvo potenciálnych zdrojov stresu, je každodenný program pre zdravie a relaxáciu zásadný. Zákon života je neúprosný. Kto sa nestará o svoje telo, nemusí dlho z neho nič získavať. Dobre udržiavané auto vydrží dvakrát tak dlho ako zle ošetrované auto. Ľudské telo môže žiť 20 až 30 rokov dlhšie, ak je správne kŕmiť, dostatočne uvoľnila a bola presunutá dobre každý deň. Osoba, ktorá chce žiť zdravo, sa musí najskôr jasne rozhodnúť. Iba to vám dodá sebadisciplínu pre zdravý život. Jasne definujte svoje ciele v oblasti zdravia a vytvorte si pevnú vôľu robiť potrebné veci. Len potom budeš mať muž silu žiť zdravý a pozitívny život.
  Za druhé, pozorne sa pozrite na svoju životnú situáciu. Uvedomte si, čo vaše telo a myseľ skutočne potrebujú. Zvážte, ako si zorganizovať život tak, aby ste si udržali zdravie dlhodobo a zvýšili svoje šťastie. Vytvorte si jasný denný rozvrh športu, relaxácie a zdravej výživy.
  Po tretie, dôsledne implementujte svoj plán zdravotnej starostlivosti najmenej dva mesiace každý deň. Tak si na to vaša myseľ zvykne. Denné zdravotné praktiky sú potom súčasťou vášho života.
Pretože na vás na pracovisku prichádza množstvo potenciálnych zdrojov stresu
Pretože na vás na pracovisku prichádza množstvo potenciálnych zdrojov stresu, je každodenný program pre zdravie a relaxáciu zásadný.

Varovania

 • Príliš veľa stresu je jedným z hlavných problémov dnešného profesionálneho života. Osoba, ktorá je neustále vo veľkom strese, dlhodobo poškodzuje svoje zdravie a vnútorné šťastie. Stres spôsobuje, že sa stávame mentálne negatívnymi, slabými a ak sa s nimi nezaoberáme, často nás budú trápiť po celý život, vyvolávať rôzne choroby a zlý zdravotný stav. Každý pracujúci človek má osobnú zodpovednosť za to, že každý deň urobí dostatok cvičení v záujme svojho tela a duše. Tí, ktorí sa nenaučia šikovne zvládať stres, rýchlo spotrebujú svoju životnú energiu.

Komentáre (2)

 • hugobiringer
  Mohol som robiť veci krok za krokom.
 • vivienne45
  Dobré a efektívne. Ďakujem, sprievodca.
Vylúčenie lekárskej zodpovednosti Obsah tohto článku nemá slúžiť ako náhrada odbornej lekárskej pomoci, vyšetrenia, diagnostiky alebo liečby. Pred začatím, zmenou alebo ukončením akejkoľvek zdravotnej starostlivosti by ste mali vždy kontaktovať svojho lekára alebo iného kvalifikovaného zdravotníckeho pracovníka.
Súvisiace články
 1. Ako dosiahnuť úľavu od alergie s bylinkami?
 2. Ako sa vyhnúť tomu, aby vás niekto v triede rozptyľoval?
 3. Ako používať kajenskú bolesť chrbta?
 4. Ako vyrobiť prírodný bylinný olej?
 5. Ako zasadiť aloe vera?
 6. Ako orezať rastlinu aloe vera?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail